Garantili faturalı ama kutusu olmayan cihazın garantisi geçerli mi?

srcn90

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
İkinci el bir PS4 Slim aldım arkadaşlar, 15 ay garantili. Evet biraz fahiş fiyata ama bu konuya hiç girmek istemiyorum. Cihazı garantisi ve faturası mevcut ancak kutusu yok, aldıktan sonra aklıma geldi, acaba bir sorun olduğunda teknik servise gönderdiğimde garanti kapsamında tamir yapılır mı cihaz? Eurasia garantili cihaz.

Kutu sadece DOA ve birebir değişimlerde gerekli oluyor. Diğer türlü teknik servis onarım için kutuyu istemiyor. Firma sadece orijinal kutusuna benzer sağlam paketleme bekliyor sizden. Düz karton kutuya koyup yollayabilirsiniz yani.

Kutu sadece DOA ve birebir değişimlerde gerekli oluyor. Diğer türlü teknik servis onarım için kutuyu istemiyor. Firma sadece benzeri bir sağlam paketleme bekliyor sizden.

Hocam olası bir birebir değişim ihtimaline karşı teknik servise bakan firmalar kutu ve tüm aksesuarlarıyla istiyor cihazları normalde, bunu PS4 için söylemiyorum da misal monitör ya da kulaklık (1 ay önce gönderdim daha). Eğer kutu isterlerse ve ben firmaya desem ki "Kanka tamir edebiliyosan et, edemiyosan kalsın değişim falan talep etmiyorım, kutusu yok çünkü." kabul ederler mi? Ya da ikinci bir senaryoda bir yerden birinden ikinci el bir PS4 Slim kutusu bulup göndersem icap ettiğinde bu kutunun üzerinde seri no falan yazıyo mu acaba, cihaza özel kutular mu oluyo?

Duruma göre değişir yani yenisini istiyorsan kutusu gereklidir ancak tamir ettirmek istiyorsan
Garanti belgesi ve fatura yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum.

Cihazın seri numarası cihazın üstünde yazar ve ona göre işlem yaparlar. Sana cihaz onarılamaz birebir değişim gerekiyor derlerse kutusunu isteme hakları var. Bu firmanın insafına kalmış durum sana kesin olarak ister veya istemezler diyemeyiz ama bu sonuç olarak bir kural. DOA ve birebir değişimlerde kutunun olması firmanın yasal hakkı. Cihaz'ın onarımı mümkünse kutusuz şekilde gönderip onarım gerçekleştirebilirsin.

Cihazın seri numarası cihazın üstünde yazar ve ona göre işlem yaparlar. Sana cihaz onarılamaz birebir değişim gerekiyor derlerse kutusunu isteme hakları var. Bu firmanın insafına kalmış durum sana kesin olarak ister veya istemezler diyemeyiz ama bu sonuç olarak bir kural. DOA ve birebir değişimlerde kutunun olması firmanın yasal hakkı. Cihaz'ın onarımı mümkünse kutusuz şekilde gönderip onarım gerçekleştirebilirsin.

Anladım hocam, o zaman garantilik bir durum olduğunda gerekirse ikinci el bir PS4 Slim kutusu satın alıcaz öyle göndericez, değişim olacaksa değer mi? Bence değer.

Başka bir PS4 slim kutusunda EAN no yazdığı için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Belirttiğim gibi bu tamamen firmanın insafında olan bir durum. Gerektiği zaman firmalar anlayışlı olup müşterilerine çeşitli esneklikler sağlayabiliyor. Tavsiyem çok kafaya takmayıp cihazınız hiç arızalanmayacakmış gibi kullanmaya devam edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı