Garantisi bitmiş Corsair K68 RMA olur mu?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Mayıs 2019'da aldığım Corsair K68 Red LED klavyemin birçok tuşu sıkıntılı çalışıyor. Bazı tuşlar ilk birkaç basışta basmıyor, bazı tuşlar iki veya üç kere basıyor. Klavyemin garantisi biteli 1 yıl oldu. Fakat Boğaziçi Bilgisayar ürünü tamir etmeyeceklerini söylüyor. O yüzden ürün resmen elimde kaldı.

Şimdi Corsair'den bir umut RMA almak istiyorum. Fakat süreç nasıl ilerliyor veya garantisi bitmiş ürünlere RMA alıyorlar mı bilmiyorum.

Garantisi bitmiş Corsair ürünleri için RMA alınabilir mi? Ayrıca süreç nasıl ilerliyor?

Çok düşük bir ihtimal olmakla birlikte denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Bu arada mekanik klavyelerin birçoğunda bu çift basma-hiç basmama sorunlarının yaklaşık 1.5 senelik kullanımdan sonra ortaya çıktığını maalesef 3 tane G910(üçüne de garanti kapsamında değişim sağlanmıştı) kullanmış biri olarak çok acı şekilde tecrübe ettim, gerçekten hayattan soğutuyor insanı.

Çok düşük bir ihtimal olmakla birlikte denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Bu arada mekanik klavyelerin birçoğunda bu çift basma veya hiç basmama sorunlarının yaklaşık 1.5 senelik kullanımdan sonra ortaya çıktığını maalesef 3 tane G910 (üçüne de garanti kapsamında değişim sağlanmıştı) kullanmış biri olarak çok acı şekilde tecrübe ettim, gerçekten hayattan soğutuyor insanı.
Aynen öyle. Şu anda kullandığım ve 1 yıl önce alınmış olan Razer BlackWidow V3 Tenkeyless klavyede bile birkaç tuş bazen çift basıyor. Gerçekten mekanik klavyeler çok sıkıntılı. Açıkçası sonraki klavyem membrane bir klavye bile olabilir. Çünkü kullandığım 2 mekanik klavyede de çift basma sorunu ortaya çıktı.

Bundan önce Logitech G103 klavye kullanıyordum ve hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Tam 5.5 yıl boyunca sert kullanmama rağmen hiçbir sorun olmadan kullanmaya devam ettim. Fakat sonrasında kullandığım 2 mekanik klavye de çift basma sorunuyla karşılaştı.

Ücretsiz yedek parça sağlıyorlar da komple klavyeyi sıfırı ile değiştirmek hiç bilmiyorum. Benim Corsair 270R kasamın ön panel pinleri kırılınca (4 sene sonra) sıfır ön paneli Türkiye'de kim satmadığı, sağlamadığı için göndermişlerdi tek kuruş bile almadan.

Corsair iyidir, en iyisi onlara sormak. Kabul etmezlerse onlar da haklı.

Ücretsiz yedek parça sağlıyorlar da komple klavyeyi sıfırı ile değiştirmek hiç bilmiyorum. Benim Corsair 270R kasamın ön panel pinleri kırılınca (4 sene sonra) sıfır ön paneli Türkiye'de kimse satmadığı, sağlamadığı için göndermişlerdi tek kuruş bile almadan.

Corsair iyidir, en iyisi onlara sormak. Kabul etmezlerse onlar da haklı.
Maalesef bu mekanik klavyede tuşlar hot-swap yapılamıyor. O yüzden yedek parça gönderseler bile takmak sorunlu olur diye düşünüyorum.

@yusuf6554 garanti biteli 1 ay falan olsa kesin yardım ederler derdim de 1 sene uzun bir süre. Belki eskisini gönder bir bakalım deyip yenisini verebilirler. Direkt Corsair'in kendisi ile İngilizce iletişime geç.
Yalnız hangi seçenekleri seçmem gerektiğini ve ek olarak ne göndermem gerektiğini bilmiyorum.

Aynen öyle. Şu anda kullandığım ve 1 yıl önce alınmış olan Razer BlackWidow V3 Tenkeyless klavyede bile birkaç tuş bazen çift basıyor. Gerçekten mekanik klavyeler çok sıkıntılı. Açıkçası sonraki klavyem membrane bir klavye bile olabilir. Çünkü kullandığım 2 mekanik klavyede de çift basma sorunu ortaya çıktı.

Bundan önce Logitech G103 klavye kullanıyordum ve hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Tam 5.5 yıl boyunca sert kullanmama rağmen hiçbir sorun olmadan kullanmaya devam ettim. Fakat sonrasında kullandığım 2 mekanik klavye de çift basma sorunuyla karşılaştı.
Aynen öyle. Ben de 2015'te G105 alıp 2017 yılında arkadaşıma satmıştım, üzerine biraz ekleyip G710 almıştım. Sonrasında o G710'u da satıp G910 aldım fakat ben bu süreçte şuan G105'i 7 yıl önce satmış birisi olarak 5. klavyem olan G915'ten bunları yazarken o arkadaşım hala 7 senelik G105'i sorunsuz kullanıyor, ne diyeyim ki :)

2 yıl önce kullandığım klavye sürekli wasd kullandığım için d tuşu basmamaya başladı, durumdan bıkıp k68 aldım 2 yıl sonra bozulacaksa işimiz var. Başka ne tarz klavyeler alınabilir uzun süreli kullanım için ? membran klavye aynı hızda tepki vermiyor diye mekanik alıyorum ama bu fiyatlardan sonra 2 yıl için mekanik almak mantıksız olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı