Garantisi olan ekran kartının termal bakımı nasıl yapılır?

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Elimde RTX 3060 Ti var. Garantili eğer güvenlik bandrolleri açıp ben yapsam sorun olur mu? Veya garantiye versem onlar yapar mı?

Garantiye bakım için gönderilen bazı kartlara iade çıkarmışlar göndermenizi önermem. 2.si yaparsanız garanti kapsamı dışında kalır.

Neden bakım yapmak istiyorsunuz ki üstündeki orijinal macun yüksek ihtimal sağlamdır bence gereksiz. Isı değerleri yüksek ise servise gönderin onlar yaparlar.

Teşekkür ederim ne kadar sürede yaparlar maxmimum?

Garantiye bakım için gönderilen bazı kartlara iade çıkarmışlar göndermenizi önermem. 2.si yaparsanız garanti kapsamı dışında kalır.

Teşekkür ederim size de ama tam olarak anlaladım şimdi gidip garantiye versem onlar yapsa garanti dışımı kalır?

Elimde RTX 3060 Ti var. Garantili eğer güvenlik bandrolleri açıp ben yapsam sorun olur mu? Veya garantiye versem onlar yapar mı?
Marka büyük ihtimalle asus çoğunlukla şöyle oluyor kendin bakım yaparsın garantı tam bitiş zamanı bir sıkıntı çıkar ondan dolayı bakımı kendin yapma servisle konuş derim. (Çoğu markada böyle oluyordur)

Marka büyük ihtimalle ASUS çoğunlukla şöyle oluyor kendin bakım yaparsın garantı tam bitiş zamanı bir sıkıntı çıkar ondan dolayı bakımı kendin yapma servisle konuş derim. (çoğu markada böyle oluyordur)

Ben ekran kartımı değişim için göndermiştim 2 hafta sürmüştü sıcaklık değerleri normal ise göndermenize gerek yok.

RTX 3060 Ti Elite serisi kartlar için yük altında ideal sıcaklık nedir?

Mining dahi yapsanız RTX 3060 Ti garantisi devam ederken ne bellek ne de çekirdek sıcaklığı olarak termal bakımı gerektirmemeli. Farklı, anormal bir şey varsa gönderin elbette.

Geri
Yukarı