Garantiye gönderilen ürün 3 kez tamir edilmeden getirildi değişim hakkım olur mu?

Turker1907

Hectopat
Bilgisayarı yeni aldığımda oyundayken ses takılıp monitör kapanıp donup kalıyordu. PC kapanmıyordu bile ve bu yüzden garantiye verdik. 1 ayı geçmişti tatile gitmiştik, garantiden geldiğinde sorun yine devam etti. Yine garantiye verdik yine geldi yine aynı sorun. En son yine gönderdik ve yine oldum olası geri döndü ve yine aynı sorunlar. Bilgisayarım toplama ve ilk garantide hiçbir ürün değişmedi. İkinci garantide işlemci ve SSD'nin yenisi verildi. Üçüncü ve son götürdüğümüz garantide sorun büyük ihtimalle güç kaynağındaydı dediler ve güç kaynağının yenisi takıldı fakat sorun hala daha devam ediyor. Her garantiye götürdüğümüzde 50 50 taksi parası ödüyoruz bıktık artık. Tekrar gittiğimde dedim ki abi bu yine aynı, sorun devam ediyor bununla mı uğraşacağız dedim adam dışarıda iyi bir bilgisayarcıya götür belki yapabilirler dedi senin bilgisayardaki sorun neden gitmiyor bilmiyoruz dedi. Bizde tüketici haklarına başvurduk fakat tüketici hakları sadece parasını alırsınız dedi. Gerçekten çok saçma 1 sene önce olan kurla bu kur aynı mı, neredeyse 5000 TL'lik bir fark var. Acaba şimdiki kura göre olan parayı verirler mi ya da ürünlerin yenisiyle değiştirirler mi bir bilgisi olan varsa yazabilir mi uğraşmaktan bıktık artık garantinin bitmesine 1 sene var adamlar garanti bitene kadar getirirsiniz diyorlardı bir de.

Belkide RAM'lerde sıkıntı vardır. 2 RAM'iniz varsa tek tek deneyin, eğer RAM'lerde sıkıntı varsa yine garantiye gönder. Soruna gelirsek THH'ye başvur kanıtlarınla beraber THH de değişim/iade kararı çıkarır.

THH parasını alırsınız dedi fakat ürünün yenisi alırsınız demedi doğru mudur merak ettiğim şey bu ?
Belkide RAM'lerde sıkıntı vardır. 2 RAM'iniz varsa tek tek deneyin, eğer RAM'lerde sıkıntı varsa yine garantiye gönder. Soruna gelirsek THH'ye başvur kanıtlarınla beraber THH de değişim/iade kararı çıkarır.
Kanka vatan bilgisayardan topladık bilgisayarı garantiye giderken bütün parçalar farklı yerlere(kendi servisine) gidiyor ve ramda bir sıkıntı varsa da eğer yok diye geri gönderdiler zaten

Geri
Yukarı