Garip numaralardan gelen doğrulama kodları

d6d2dddrf

Centipat
320335320002.
08505400653.
600653000000.
Numaralarından sizlere de mesaj geldi mi? Bu numaralar güvenilir mi? Ayrıca Facebook adıyla gelen bir mesajın sonunda Laz+nxCarLW yazıyordu bu nedir acaba?(Bu arada yukarıda bahsetmiş olduğum 3 numaradan sadece ben kod istediğimde kod geliyor ayrıca arkadaşlarıma bu tarz kodlar Facebook veya Google adı altında geliyor)

İlki telefon dolandırıcılığı internete numarayı direkt yazın çıkıyor.

320335320002.
08505400653.
600653000000.
Numaralarından sizlere de mesaj geldi mi? Bu numaralar güvenilir mi? Ayrıca Facebook adıyla gelen bir mesajın sonunda laz+nxcarlw yazıyordu bu nedir acaba?(bu arada yukarıda bahsetmiş olduğum 3 numaradan sadece ben kod istediğimde kod geliyor ayrıca arkadaşlarıma bu tarz kodlar Facebook veya Google adı altında geliyor)

Hocam hepsi dolandırıcı numaraları. İnternete yazın numarayı sadece aratın karşınıza çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnstagram şifre değişikliği için bana mesaj atan numara +32 (0) 3 353 20 00 2 giriş linki göndermiş şimdi baktım -şifreyi 2 hafta önce değiştirdim ama mesaj duruyor- tıkladığımda da uygulamaya yönlendirip geçerlilik süresi doldu falan yazdı. İnternette her operatör numarası için dolandırıcı deniyor fazla aldırmayın. Şifre değiştirme talebimi anında öğrenip asıl gelen mesajı engelleyerek kendi linkini gönderebilecek bir teknoloji varsa bunu ilerleyen günlerde görmüş olurum, burada da paylaşırım.

İlki telefon dolandırıcılığı internete numarayı direk yazın çıkıyor.

Hocam hepsi dolandırıcı numaraları. İnternete yazın numarı sadece aratın karşınıza çıkıyor.

Hocan bana hiç normal mesaj gelmiyor hep bunlar atıyor, telefon numaramı değiştirmem gerek herhalde çünkü ne Google için yaptığım bir işlemde ne de Facebook için yaptığım bir işlemde onların ismiyle SMS gelmiyor.
İnstagram şifre değişikliği için bana mesaj atan numara +32 (0) 3 353 20 00 2 giriş linki göndermiş şimdi baktım -şifreyi 2 hafta önce değiştirdim ama mesaj duruyor- tıkladığımda da uygulamaya yönlendirip geçerlilik süresi doldu falan yazdı. İnternette her operatör numarası için dolandırıcı deniyor fazla aldırmayın. Şifre değiştirme talebimi anında öğrenip asıl gelen mesajı engelleyerek kendi linkini gönderebilecek bir teknoloji varsa bunu ilerleyen günlerde görmüş olurum, burada da paylaşırım.
Ben de böyle düşünüyorum ama emin de olamıyorum.

Göndereni engellemekten başka çareniz yok. Numara bir defa bataklığa düşünce maalesef bunlar gelişiyor.

Dedigim gibi engelleyince de hiç kod gelmiyor bu sefer, Facebook veya Google asla kendi adıyla yollamıyor bana, telefon numaramı değiştirene kadar yapabileceğim en iyi şeynumarasız işlemler yapmak olacak herhalde.

Bana 1. arkadaş gibi sadece ben talep ettiğimde geliyordu.

Geri
Yukarı