Garry's Mod birden ortaya çıkan siyah figür

İşletim sistemi
Windows 10

StreetMan

Hectopat
Birkaç gün önce arkadaşlarla Garry's Mod girmiştik şakalardan bir şey spawnlayıp zaman geçirmek için oyuna girdikten 10 dakika sonra aşağıdaki arkadaş belirdi.

20210910160548_1.jpg

Garry's Mod'un default oyunla gelen haritası olan gm_construct'ta oynuyorduk ve wiremod gibi birkaç gerekli mod dışında hiçbir mod kurulu değildi (playermodel falan yoktu hiç) başta ciddiye almadık 3 kişiydik içimizden birinin spawn ettiğini düşündük. Ama kimse spawn etmediğini söyledi ve haritayı temizlediğimizde de gitmiyordu. Bir süre sonra otomatik olarak bize bakmaya başladı hiç hareket etmemesine rağmen sonrada yok oldu o gün bir daha gözükmedi. Olaydan sonra ben tek başıma girdim oyuna bir şey denemek için ve tekrar belirdi harita yine gm_construct.

20210914161305_1.jpg

Yakınıma bir yere ışınlandı ardından biraz daha uzağa ışınlandı görebiliyordum sonra bir önceki gibi birden bana bakmaya başladı ve yok oldu bir daha da görmedim en azından fark etmedim.
Bu nedir? İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum modele bakacak olursak Gordon Freeman'a benziyor hev Suit'ten tanıdım. Oyunumda neredeyse hiç mod yok dediğim gibi farkında olmadan böyle bir şey yüklemiş olmama imkan yok. Topluluk sunucularına da girdiğim yok oradan yüklenmiş olamaz her girdiğimde karşıma çıkıyor bazen biraz geç geliyor bazen girer girmez ortaya çıkıyor. Bunun gibi bir şey yaşayan var mı hiç ilk defa böyle bir şey ile karşı karşıyayım böyle bir şeyin olabileceğini düşündüğüm en son oyun Garry's Mod'du. Ek olarak prop gibi bir şey değildi physics gun onu tutamıyordu. (Düzeltme 2. karşılaşmam ile arada 4 gün var oraya eklemeyi unutmuşum şimdi girip baksam yine çıkar herhalde.)

Ekran Görüntüsü (885).png

B
Merak ederek bende oyuna girdim. Yarım saattir dolaştım ve sıkıldım artık inanmamaya başladım. Aktif bir Garry's Mod oyuncusu olarak , ilk defa bu anı yaşadım. Garip olan ise o kadar gezmeme rağmen çıkmadı en sonunda text olarak yazdığımda birden karşımda belirdi. 3-4 Kere karşıma çıktı ama en sonunda bir adet SS almayı başardım. Ondan sonra ise şehirde nesneler rastgele yerlere fırlatılmaya başladı. Çok ani hareketlerdi bir video kaydı alamadığım için SS alma şansım da olmadı. En sonunda ürperip çıktım. Çok değişikti..

Eki Görüntüle 1269782
B

Merak ederek bende oyuna girdim. Yarım saattir dolaştım ve sıkıldım artık inanmamaya başladım. Aktif bir Garry's Mod oyuncusu olarak , ilk defa bu anı yaşadım. Garip olan ise o kadar gezmeme rağmen çıkmadı en sonunda text olarak yazdığımda birden karşımda belirdi. 3-4 Kere karşıma çıktı ama en sonunda bir adet SS almayı başardım. Ondan sonra ise şehirde nesneler rastgele yerlere fırlatılmaya başladı. Çok ani hareketlerdi bir video kaydı alamadığım için SS alma şansım da olmadı. En sonunda ürperip çıktım. Çok değişikti..
Bu bir atölye haritası, bu mapin amacı bu zaten aralıklarla siyah figür çıkıyor.

Birkaç gün önce arkadaşlarla Garry's Mod girmiştik şakalardan bir şey spawnlayıp zaman geçirmek için oyuna girdikten 10 dakika sonra aşağıdaki arkadaş belirdi.

Eki Görüntüle 1166302

Garry's Mod'un default oyunla gelen haritası olan gm_construct'ta oynuyorduk ve wiremod gibi birkaç gerekli mod dışında hiçbir mod kurulu değildi (playermodel falan yoktu hiç) başta ciddiye almadık 3 kişiydik içimizden birinin spawn ettiğini düşündük. Ama kimse spawn etmediğini söyledi ve haritayı temizlediğimizde de gitmiyordu. Bir süre sonra otomatik olarak bize bakmaya başladı hiç hareket etmemesine rağmen sonrada yok oldu o gün bir daha gözükmedi. Olaydan sonra ben tek başıma girdim oyuna bir şey denemek için ve tekrar belirdi harita yine gm_construct.

Eki Görüntüle 1166303

Yakınıma bir yere ışınlandı ardından biraz daha uzağa ışınlandı görebiliyordum sonra bir önceki gibi birden bana bakmaya başladı ve yok oldu bir daha da görmedim en azından fark etmedim.
Bu nedir? İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum modele bakacak olursak Gordon Freeman'a benziyor hev Suit'ten tanıdım. Oyunumda neredeyse hiç mod yok dediğim gibi farkında olmadan böyle bir şey yüklemiş olmama imkan yok. Topluluk sunucularına da girdiğim yok oradan yüklenmiş olamaz her girdiğimde karşıma çıkıyor bazen biraz geç geliyor bazen girer girmez ortaya çıkıyor. Bunun gibi bir şey yaşayan var mı hiç ilk defa böyle bir şey ile karşı karşıyayım böyle bir şeyin olabileceğini düşündüğüm en son oyun Garry's Mod'du. Ek olarak prop gibi bir şey değildi physics gun onu tutamıyordu. (düzeltme 2. karşılaşmam ile arada 4 gün var oraya eklemeyi unutmuşum şimdi girip baksam yine çıkar herhalde.)

Şöyle adını tam hatırlamıyorum ama YouTube'da görmüştüm o karakter modeli Half Life'da Gordon Freeman'ın modeli third person hilesi yaparsan görebilirsin.

Şöyle adını tam hatırlamıyorum ama YouTube'da görmüştüm o karakter modeli Half Life'da Gordon Freeman'ın modeli third person hilesi yaparsan görebilirsin.
Böyle bir konu açtığımı bile unutmuştum olayın üstünden bir süre geçtiği için neler olup bittiğini biliyorum artık.
Atölyede gezen lanetli bir harita var gm_construct 13 beta diye linkini aşağıda bıraktım.
Bu harita yüklenmesi durumunda hem kendi haritasında hem de oynanan başka haritalarda bir süre sonra bu tarz şeyleri spawn ediyormuş ki ben bunu bu haritayı yüklerken bilmiyordum o yüzden şüphelenmemiştim bile bu konuyu açarken. Lakin internette bu haritaya değinen ve böyle şeylere sebep olduğunu gösteren videolar görünce anladım, oyunumla ilgili değilmiş indirdiğim haritadan kaynaklıymış ama ben tahmin edememiştim neden bir harita kendisinden öteye gider ki diye düşünmüştüm sayılı modlara bakıyorken. Ama gidiyormuş, aslında ARG gibi bir şey yapma amacım yoktu ama bazı insanlar o tarz şeyleri yaptığımı düşündü. Harita hala lanetli mi bilmiyorum bu tarz şeylerle uğraşmak istemediğim için silmiştim ilginizi çeker ise veya bu konuyu okuyan başka birisinin ilgisini çekerse gidip bakabilirler ilginç bir harita. Bu oyunda sızıp etraftan sizi izleyen veya spawn olan siyah figür diye bir şey yok.

Geri
Yukarı