Garsonluk hakkında bilgiler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Escaloff

Kilopat
Yer
İzmir/Edirne
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522523673
Belirli bir süre için otelde garson olarak çalışacağım. Şu anda herhangi bir mesleğim yok o yüzden kendime tecrübe katmak için bu alanı seçtim.
İnsanlarla iletişimim oldukça kuvvetli ve sığ değil. Başvurusunu yaptığım otel benden iyi bir İngilizce istiyor. B2 ve C1 seviyelerindeyim ve hala kurs alıyorum. Akıcı bir şekilde konuşabiliyorum. İlk defa garsonluk yapacak birisine ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz? "Şunu yapma, bunu yap." gibisinden. Hatayı yaparak görmektense önceden fikir sahibi olmak daha iyidir diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakma bakma dökeceksin(!)
Garsonlukta insanlarla afiyet olsun, ne alırdınız gibi diyaloglar dışında pek bir iletişim gerektiren durum söz konusu değil. Yapabileceğini düşünüyorum, hayırlı olsun.

Aldığın tip'i cebe at, tip kutusuna 5 lira at. (!) Bunu yapan tiplerle çok karşılaşacaksın.

Bon appetit!

Bence kendinize güvenin. Eğer kendinize güvenirseniz. Hiç utanma ve kaçınma olmayacaktır. Hiç bir zaman kaçınma!

Belirli bir süre için otelde garson olarak çalışacağım. Şu anda herhangi bir mesleğim yok o yüzden kendime tecrübe katmak için bu alanı seçtim.
İnsanlarla iletişimim oldukça kuvvetli ve sığ değil. Başvurusunu yaptığım otel benden iyi bir İngilizce istiyor. B2 ve C1 seviyelerindeyim ve hala kurs alıyorum. Akıcı bir şekilde konuşabiliyorum. İlk defa garsonluk yapacak birisine ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz? "Şunu yapma, bunu yap." Gibisinden. Hatayı yaparak görmektense önceden fikir sahibi olmak daha iyidir diye düşünüyorum.

İnsanlarla pek muhattap olmanı önermem öyle müşteriler geliyordu ki bana derisini yüzsem genede hırsımı alamazdım. Onun için pek muhatap olmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı