Çözüldü Garuda Linux terminal geçmişi silme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Potif

Picopat
Daha fazla  
Garuda D4ronized Gamer Editions kullanıyorum. Şu anda terminalde konsole ve zsh kullanıyorum. Terminalde fazla kod yazdım ve artık terminal geçmisi karışmaya başladı. Terminal geçmişini nasıl silebilirim?

Bash'ta .bashistory dosyası temizleyince oluyor. Fish'te ise history clear komutu yazıp enter yapınca siliniyor.
Ama Zsh'ta geçmiş komut dosyası bulamadım ve history clear ise yaramıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garuda D4ronized Gamer Editions kullanıyorum. Şu anda terminalde konsole ve zsh kullanıyorum. Terminalde fazla kod yazdım ve artık terminal geçmisi karışmaya başladı. Terminal geçmişini nasıl silebilirim?

Bash'ta .bashistory dosyası temizleyince oluyor. Fish'te ise history clear komutu yazıp enter yapınca siliniyor.
Ama Zsh'ta geçmiş komut dosyası bulamadım ve history clear ise yaramıyor.
rm ~/.zsh_history bu komutu çalıştır.

echo $HISTFILE

rm $HISTFILE

rm ~/.zsh_history bu komutu çalıştır.

Kod:
~/.local/share/fish/fish_history

Buradaki geçmisi silerek hallettim.
Neofetchte zsh yazarken terminalin üstünde fish yazıyor.
Ama zshta sizin çözümleriniz doğru olduğundan çözüldü olarak işaretliyorum. Çünkü sorun benden kaynaklı. Yanıtlarınız ve yardımlarınız içim teşekkür ederim.

Terminale bash yazıp entere basın, daha sonra history -c komutunu çalıştırdığınızda komut geçmişiniz silinecektir.
reis eyw ya ben kali linux te history i silmek istiyorum fakat herkesin dediği gibi history -c ile silinmiyor du bash ile siliniyor. Ancak terminal default olarak zsh yi kullanıyor onda da history -c denilen komut yok. Elle silmek gerekiyor sanırsam..

Yeni konular

Geri
Yukarı