Gateron ve Cherry MX

Grapio

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar , yeni bir klavye almayı planlıyorum diğer ay için kafamda bazı sorular var .
Yaklaşık 4-5 sene G105 kullandım bozuldu en sonunda ve James Donkey(Eşek) 616 klavye aldım hala
bu klavyeyi kullanmaktayım fakat değiştirmek istiyorum sebebi sevmiyorum ve mekanik bir klavye deneyimlemek istiyorum.

Araştırmalarım sonucunda ya blue ya da brown klavye almaya karar verdim ama brown
switch çok az var sadece 2 klavye buldum
onlarda Eşek 612 Cherry MX Brown ve Rampage Blade R10 Brown(hangi markanın switch'i bilmiyorum) JD markalı olan ürün 500 TL ve sanırım en ucuz Cherry Anahtarlı model.

Aslında tekrar 2 Eşek markası ürünü arasında kaldım ;
Eşek 619-87 görüntüsü çok hoşuma gitti numpad ve rgb olmaması benim için bir eksi değil hatta numpad olmaması bir artı Gateron Blue Switch.
Eşek 612 ışık rengini sevmedim keşke numpad tuşları olmasaydı ama Cherry MX Brown anahtar kullanıyor.
Aralarında 220TL fark var ki benim için az bir fark değil eğer ki Gateron Blue Switch düzgün güzel ve istikrarlı bir switch ise 619-87 modelini almayı düşünüyorum.

Gateron switch nasıldır ?
Bu fiyatlarda ne gibi önerileriniz var ? (red ve black switch istemiyorum )

Son düzenleme:
Gatheron switch tavsiye etmem. Mümkünse cherry mx switch alın bir de blue switch sesi bir süre sonra rahatsız ediyor haberiniz olsun brown switch bakabilirsiniz.

Sessiz istersen, Trust GXT890 öneririm. Düşük gecikme süresi, düşük fiyat ve Outemu Red Switch kullanıyor.
Dostum boşuna konu açmadım bir oku istersen ? bazen bot olduğunuzu düşünüyorum.
Gatheron switch tavsiye etmem. Mümkünse cherry mx switch alın bir de blue switch sesi bir süre sonra rahatsız ediyor haberiniz olsun brown switch bakabilirsiniz.
Gatheron niye tavsiye etmiyorsunuz bir sebebi var mı acaba cünkü fiyat farkları çok uçuk okuduğum konularda outemudan iyi olduğu yazıyordu . Zaten konuda bellirtiğim klavyelerden biri Cherry MX brown.

500 TL Çakma Switch Eşek markalı klavyen ile hayatta başarılar. Düzgün bir öneri yapardım lakin, üslubun mükemmel.
Dostum konuda açıkca yazıyor "Bu fiyatlarda ne gibi önerileriniz var ? (red ve black switch istemiyorum ) " son satırda ve parantez içinde .

Bunu öneririm. XPG Summoner RGB Cherry Mx Blue İngilizce Gaming Klavye | ITOPYA XPG Summoner. Cherry MX kaliteli ve sesli bir klavye. Ses istiyorsan, aynı zamanda kaliteli bir klavye o zaman tercihin bu olmalı. İndirim ile bu fiyata düşüyor. James Donkey, Gamepower, Rampage asla alma, hele ki o fiyata. Çin den çakma switch getirip satıyor. Gerçek Cherry MX ve Outemu gibi kaliteli değil.

Bunu öneririm. XPG Summoner RGB Cherry Mx Blue İngilizce Gaming Klavye | ITOPYA XPG Summoner. Cherry MX kaliteli ve sesli bir klavye. Ses istiyorsan, aynı zamanda kaliteli bir klavye o zaman tercihin bu olmalı. İndirim ile bu fiyata düşüyor. James Donkey, Gamepower, Rampage asla alma, hele ki o fiyata. Çin den çakma switch getirip satıyor. Gerçek Cherry MX ve Outemu gibi kaliteli değil.
Çakma Cherry olduğunu duyduğum iyi oldu bu kadar yalan yapabileceklerini düşünmüyordum .
Peki Brown switch bir öneriniz varmı 500TL'yi pek geçemek istemiyorum.
ASUS ROG Strix Scope TKL geçen hafta bu klavye 550TL indirim olmuştu alamadığım için çok sıkıldım umarım tekrar indirime girer :(

Çakma Cherry olduğunu duyduğum iyi oldu bu kadar yalan yapabileceklerini düşünmüyordum .
Peki Brown switch bir öneriniz varmı 500TL'yi pek geçemek istemiyorum.
ASUS ROG Strix Scope TKL geçen hafta bu klavye 550TL indirim olmuştu alamadığım için çok sıkıldım umarım tekrar indirime girer :(
Strix scope güzeldir turnuvada kullanmıştım tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı