Gazete internet sitesi trafiği nasıl yükseltilir?

Aslı027

Yoctopat
Daha fazla  
Ben bir yerel gazetede çalışıyorum. Çalıştığım gazetede internet sayfası editörlüğü yapıyorum. İletişim bakanlığına bağlı basın ilan kurumuna tabii çalışıyoruz aynı zamanda. Bu kurum dedi ki günlük trafiğiniz 25 binin altına düşerse ilan hakkınızı elinizden alırım. İlk 4 ay çok iyi yerlere getirdim siteyi çok çok iyiydi ama bu 3 Kasım'daki Google güncellemeden sonra trafik oldukça düştü ve şu an işin içinden nasıl çıkabilirim bilmiyorum. İşverenlerim hem beni sorumlu tutup hem de aba altından sopa gösteriyorlar beni işten çıkarmakla üstü kapalı tehdit ediyorlar. Kaldı ki işsiz kalmam demek şu durumda benim için çok çok kötü zamanların başlaması demek. Trafiği nasıl yükseltebilirim neler yapabilirim bana bilgi verebilecek birileri var mı acaba aramızda. Site adresini de aşağıda paylaşıyorum.

Alan adı sitenin ismi sitenin tasarımı sitenin sağlıklı çalışması web sitenizin ziyaretçileri için önemli bir durumdur eğer mevzu sadece giriş çıkışsa programer bir tanıdığınızdan yardım isteyip bir script yazdırıp görüntülenme artırılabilir, reklam bu konuda ne kadar sağlıklı bilmiyorum şayet Discord'da gördüğüm haber ile ilgili bir reklam ne benim ne de başka insanların dikkatini çekmez sizi diğer haber sitelerinden ayrı kılan bir şeyler olması lazım mesela reklam almayın siteye kullanıcılar dk başı reklam ya da haber okurken çatkapı reklam görmeyi sevmezler mesela haberi tekte sunmanız bazı haber siteleri haberi ucundan koklatıp haber sayfasını başka bir sayfada sunuyorlar siz ise tekte sunabilirsiniz.

Alan adı sitenin ismi sitenin tasarımı sitenin sağlıklı çalışması web sitenizin ziyaretçileri için önemli bir durumdur eğer mevzu sadece giriş çıkışsa programer bir tanıdığınızdan yardım isteyip bir script yazdırıp görüntülenme artırılabilir, reklam bu konuda ne kadar sağlıklı bilmiyorum şayet Discord'da gördüğüm haber ile ilgili bir reklam ne benim ne de başka insanların dikkatini çekmez sizi diğer haber sitelerinden ayrı kılan bir şeyler olması lazım mesela reklam almayın siteye kullanıcılar dk başı reklam ya da haber okurken çatkapı reklam görmeyi sevmezler mesela haberi tekte sunmanız bazı haber siteleri haberi ucundan koklatıp haber sayfasını başka bir sayfada sunuyorlar siz ise tekte sunabilirsiniz.

Vinyet reklamlarımız sadece anasayfada var, bizlerde öncelikle okuyucu olarak değerlendirip yani biz olsak ne isteriz ne bii rahatsız eder gibi önce okuyuyla empati yapıp o sekilde davranıyoruz. Gaziantep Son Dakika Yaşam Haberleri bu kategoriden trafik almam lazım. Bu konuda bana yardımcı olabiirseniz size ölene kadar minnet duyarım.

Tasarımınız hiç iç acıcı değil ne etik gözüküyor ne de düzgün :) reklamlar olur olmaz yerde ve yazılar fazla düz ilgi çekebilecek ne haber ne de haber yazılış stili var.

İşte tasarımı şu an için iyileştirme şansımız olmuyor maalesef :( devlet kurumu trafik konusunda affı yok ve yazılımcı firmamızlada bu konuda ters düşüyoruz sürekli. Bende SEO eğitimleri alarak analitikti Search Console gibi yerleri iyileştirmeye çalışıyorum ki en azından Google sevsin bizi diye. Haa bu arada içerikler başlıklar resimler de dikkat ediyoruz. Keşfete nasıl düşebiliriz tekrardan mesela onu bilmiyorum :(

Vinyet reklamlarımız sadece anasayfada var, bizlerde öncelikle okuyucu olarak değerlendirip yani biz olsak ne isteriz ne bii rahatsız eder gibi önce okuyuyla empati yapıp o sekilde davranıyoruz. Gaziantep Son Dakika Yaşam Haberleri bu kategoriden trafik almam lazım. Bu konuda bana yardımcı olabiirseniz size ölene kadar minnet duyarım.

İşte tasarımı şu an için iyileştirme şansımız olmuyor maalesef :( devlet kurumu trafik konusunda affı yok ve yazılımcı firmamızlada bu konuda ters düşüyoruz sürekli. Bende SEO eğitimleri alarak analitikti Search Console gibi yerleri iyileştirmeye çalışıyorum ki en azından Google sevsin bizi diye. Haa bu arada içerikler başlıklar resimler de dikkat ediyoruz. Keşfete nasıl düşebiliriz tekrardan mesela onu bilmiyorum :(

Sitedeki yetkiniz nedir yazar vs.

Editörüm:) bana yardımcı olabilecek misiniz? Çok çok zor durumdayım çünkü.

Editörseniz trafikten sizin sorumlu olmanız fazla saçma sitenin ismi bile gaziantepdogus site baştan sonra acemice tasarlanmış yardımcı olma konusuna gelince bugün akşam saatlerine kadar yol haritası çizip atmaya çalışırım lakin dediğim gibi sizin yapabileceklerini fazla sınırlı mevzu diğer pozisyondaki elemanların siteye katkısı sizin yapabilecekleriniz ile bu sayıyı ne kadar yükseltebileceğiniz

Geri
Yukarı