Gazi tıp vs Ege tıp

Craxes

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu sene YKS'ye girdim. Normalde Ankara tıp istiyordum ama biraz ucunda kaldı. Gelip gelmeyeceği belirsiz genel olarak araştırıyorum ama burada görüp fikir vermek isteyen veya tanıdığı biri olup fikir sahibi olan kişiler de bana bilgi aktarırsa çok mutlu olurum. İkisinden hangisini önerirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam nasıl bir temponuz vardır ve ne lisesi mezunusunuz?

Niğde fen lisesi mezunuyum yazın başında başlamıştım TYT çalışmaya yazın sonunda TYT bütün konularda ilk tekrar atmıştım 94 netle falan başladım seneye 12 konuları çalıştım 12'nin il ayları bir yandan da TYT'den branş denemeleri çözüyordum ara sıra unuttuğum konuları tekrar ediyordum sonra 11 konularına çalışmaya başladım bu zamanlar kasım'ın başıydı ve 12'nin başında düşen tempomu burada tekrar yükselttim 15 tatilde sadece 12'nin bazı ikinci dönem konuları kalmıştı ki kaldırıldı o yüzden sonra kendimi Full branş denemeleri çözmeye verdim bir de sürekli branş denemelerine göre konu tekrarı yapıyordum son denemelerim 73 78 arası AYT 108 115 arası TYT geliyordu sınavda yaptıklarımdan kötü geldi malum sınav anı 105 TYT 76.25 AYT vardı 2022 sıralama robotlarında 2600 vs gösteririken bu sonucu almak şaşırttı ama sağlık olsun Ankara tıp tutmasa bile diğer tıplarda gayet güzel tıp daha çok kendini geliştirmeyle alakalı bir meslek önerim sana TYT bir kez bitirip rahatlama ara sıra konu tekrarları ve branş denemeleri çöz sadece paragraf çözme zor branş denemeleri de çöz türkçeden aynı şey de problemlerle de ilgili kaliteli branş denemeleri al bana kalırsa paragraf problem kitapları başta alışmak için çözülmeli branş denemeleri daha önemli AYT'den de acele etme ama temponu da kaybetmeden konuları en erkenden bitirmeye başla çünkü konular bitince AYT neti fırlamıyor hemen kendin sürekli deneme çözmen lazım yükseltmek için o yüzden acele etmeden olabildiğince erkenden konu eksiklerini kapat.

Niğde fen lisesi mezunuyum yazın başında başlamıştım TYT çalışmaya yazın sonunda TYT bütün konularda ilk tekrar atmıştım 94 netle falan başladım seneye 12 konuları çalıştım 12'nin il ayları bir yandan da TYT'den branş denemeleri çözüyordum ara sıra unuttuğum konuları tekrar ediyordum sonra 11 konularına çalışmaya başladım bu zamanlar kasım'ın başıydı ve 12'nin başında düşen tempomu burada tekrar yükselttim 15 tatilde sadece 12'nin bazı ikinci dönem konuları kalmıştı ki kaldırıldı o yüzden sonra kendimi Full branş denemeleri çözmeye verdim bir de sürekli branş denemelerine göre konu tekrarı yapıyordum son denemelerim 73 78 arası AYT 108 115 arası TYT geliyordu sınavda yaptıklarımdan kötü geldi malum sınav anı 105 TYT 76.25 AYT vardı 2022 sıralama robotlarında 2600 vs gösteririken bu sonucu almak şaşırttı ama sağlık olsun Ankara tıp tutmasa bile diğer tıplarda gayet güzel tıp daha çok kendini geliştirmeyle alakalı bir meslek önerim sana TYT bir kez bitirip rahatlama ara sıra konu tekrarları ve branş denemeleri çöz sadece paragraf çözme zor branş denemeleri de çöz türkçeden aynı şey de problemlerle de ilgili kaliteli branş denemeleri al bana kalırsa paragraf problem kitapları başta alışmak için çözülmeli branş denemeleri daha önemli AYT'den de acele etme ama temponu da kaybetmeden konuları en erkenden bitirmeye başla çünkü konular bitince AYT neti fırlamıyor hemen kendin sürekli deneme çözmen lazım yükseltmek için o yüzden acele etmeden olabildiğince erkenden konu eksiklerini kapat.
Şuanda 9. Sınıfım 10'a geçiyorum ve 9'da Coğrafyada, Biyolojide, Kimya'da zorlandım bana ne önerirsiniz en erkenden neye başlamalıyım direkt 10. sınıf mat konularını yazdan bitirmeye çalışayım mı yoksa ne yapmalıyım ? Yardımcı olursanız çok sevinirim benim de hedefim sizin gibi yapmak.

Merhaba @Craxes. Şu an Ege Üniversitesi tıp fakültesinde misiniz yoksa Gazi Üniversitesi tıp fakültesinde mi?

Gazideyim ailemden dolayı gitmedim İzmir'e çok uzak geldi onlara orası :) ama memnunum üniversitemden her şey dört dörtlük olmasa da.

Şu anda 9. sınıfım 10'a geçiyorum ve 9'da coğrafyada, biyolojide, Kimya'da zorlandım bana ne önerirsiniz en erkenden neye başlamalıyım direkt 10. sınıf mat konularını yazdan bitirmeye çalışayım mı yoksa ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim benim de hedefim sizin gibi yapmak.

Çok geç gördüm ya bir süredir forumda değildim şu an konularını senende öpren notlarını yüksek tut şu an sınav adına yapabileceğin en iyi şet problem paragraf çözmen düzenli konuları zaten ileride tekrar edeceksin güzel bir temel oturtsan yeterli 10'un yazında illa bir şeyler yapayım diyorsan TYT Türkçe ile TYT matematik bitir sana tavsiyem TYT fen ve sosyake başlama unutuyorsun 11 çok toğun çünkü 11 de de 11'i iyi tut konuların 12 de sağlam kalsın AYT yükünü azaltırsın genel olarak bu kadarını yapsan yeterli sınav senene kadar.

Geri
Yukarı