Gboard Yeniden Tasarlanıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Gboard

Google’ın Android için geliştirdiği klavye uygulaması Gboard bir sürü cihazda kullanılıyor ve yazı yazmanın temelini oluşturuyor. Android Police, uygulamanın yeninden tasarlandığını öğrendi. Görsel olarak en büyük gelişme dörtten fazla seçenekle özelleştirme yapabildiğiniz bir araç çubuğu oluyor. Ayrıca sesli arama düğmesi nihayet kaldırılabilir hale geliyor. Özelliklerin mikro menüsü de yeniden tasarlanarak daha fazla özelleştirmeye yer açıyor. […]

Devamı: Gboard Yeniden Tasarlanıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Gboard'u Google Klavye zamanlarından beri kullanıyorum. Kullanımı en kolay ve kelime önerisi ile otomatik düzeltmesi en iyi klavye bu diyebilirim. Android 12 ile gelen yuvarlatılmış tasarım Android 12 öncesi cihazlara gelmedi. Bu büyük bir eksiklik.

Google Pixel'de haftalarca alışamadığım şey Gboard'daki boşluğun hemen yanındaki emoji tuşu oldu. Hep oraya tıkladım yazarken.

Ben hep Swiftkey kullanıyordum. Sonra normal Samsung klavyeye geçtim ama emoji tuşu yok. Ayarlarda da bulamadım seçeneği. Mecbur iki saat üstte bir yere tıklayıp bulmakla uğraşıyorum. Bir de arama da olmuyor emojilerde. Gboard'ı neredeyse hiç kullanmadım. Umarım güzeldir. Bu güncelleme geldikten sonra bir yüklerim.

Bende emojiyle virgül tuşu birleşik umarım güncellemeden sonra kalkmaz alışamam açıkçası.
Japonca+Türkçe klavye ekleyince virgül ile birleşik oldu bendede.

Ben hep Swiftkey kullanıyordum. Sonra normal Samsung klavyeye geçtim ama emoji tuşu yok. Ayarlarda da bulamadım seçeneği. Mecbur iki saat üstte bir yere tıklayıp bulmakla uğraşıyorum. Bir de arama da olmuyor emojilerde. Gboard'ı neredeyse hiç kullanmadım. Umarım güzeldir. Bu güncelleme geldikten sonra bir yüklerim.
Klavyenin üstünde oluyor. Ayarlardan açman gerekli üst çubuğu.

Geri
Yukarı