GE60 0ND BIOS güncelleme (Secure boot olmayanlar)

Merhaba, MSI GE60 0ND-037TR model laptop sahibiyim, uzun zamandır cihaz kenarda duruyordu şimdi bir SSD harddisk taktırdım ve şuan windows 10 home x64 ile kullanmak istiyorum. win10 yüklemeden önce bios güncellememin daha uygun olacağı kanaatine vardım.Aşağıda cihazım ile ilgili güncel bilgileri yazacağım, daha önce hiç bios ve firmware güncellemesi yapmadım, konuyu tümüyle okudum fakat ilk olarak ne yapmam gerektiği konusunda adım atamadım.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Cihaz Orjinalinde Windows 7 Home Premium ile satın alındı.
Cihazda şuanda Windows Embedded 8.1 İndustry Pro yüklü.(win 10 home x64 yüklemek istiyorum)

Aida64 programı ile sistem bilgisi ve bios bilgisi görüntüleri ekte mevcut.

Dosya Ekleri

• sistem bilgisi.jpeg
    sistem bilgisi.jpeg
    136,3 KB · Görüntüleme: 29
  • bios bilgisi.jpeg
    bios bilgisi.jpeg
    85,7 KB · Görüntüleme: 33
Aida64 programı ile sistem bilgisi ve bios bilgisi görüntüleri ekte mevcut.
O şekilde istenmeişti ancak yine de yeterli.
Rehberi sizde aynı dosyalarla uygulayabilirsiniz. Rehberde sırayla neler yapamnız gerektiği yazılı.

O şekilde istenmeişti ancak yine de yeterli.
Rehberi sizde aynı dosyalarla uygulayabilirsiniz. Rehberde sırayla neler yapamnız gerektiği yazılı.

msi sitesindeki bios güncellemesinde win8 destekler yazdığı için önce cihazıma windows 8 yükledim sonra rehberdekileri aynen uyguladım ve sorunsuz güncellendi bios ve firmware. sonrasında uefi ile win10 home yükledim ,şuanda sorunsuz kullanıyorum. teşekkürler

Geri
Yukarı