GE70 mSATA SSD takmak

Dinar Düzbak

Kilopat
Yer
Balıkesir, Turkey
Daha fazla  
Bilgisayarım ge70-2pc apache. Bildiğime göre bilgisayarımda 1 adet boş mSATA SSD yuvası mevcut. Bende bu yuvaya SSD takmak istiyorum. İnternette biraz araştırınca gözüme şu SSD çarptı nasıldır acaba. Kullanan var mı ?
Intel SSD 530 Serisi 120GB mSata 6Gb/s PCIe 20nm MLC 540-480MB/s | sanalmarketim
Diğer bir seçeneğimde normal bir SSD alıp HDD yerine takmak ve HDD'yide DVD-RW yerine takmak. Ama DVD-RW yerine takılan HDD'nin tam performans vermediğini okumuştum bir yerde acaba ne kadar doğrudur ?
Önerebileceğiniz başka mSATA yada normal SSD varsa öneriye açığım zira hala araştırma aşamasındayım. Oynadığım 2 oyunun toplam boyutu 25 gb olduğu için 120 gb bir SSD'yi uygun gördüm. Ama fiyatı uygun daha yüksek kapasiteli SSD'ler varsa daha güzel olur tabiki :)

10 gün içinde almayı düşünüyorum forumda kullanan yada bilgisi olan yok mu ?

mSATA yuvası varken HDD yuvasına SSD takmak gereksiz. Ben yaptım bu hatayı, şimdi USB disk üzerinden depolama işlerini halletmeye çalışıyorum. Gözüne çarpan o modeli kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı