Gear S3, Samsung hızlı şarj ile şarj edilir mi?

Hayır, olmaz. Prize takılan Hızlı Şarj adaptörünün üstünde yazan "Adaptive Fast Charging" yazısı desteklenen cihaza göre kendini adapte ettiğini belirtir. Desteklenmeyen cihazlar standart 5V'luk gerilim üzerinden akım alırlar. Desteklenen cihazlarda ise direkt olarak hızlı şarj modu aktifleşir ve 9V'luk gerilim üzerinden akım alırlar.

Konuyu hortlatmış olacağım ama, Xiaomi Mi 9'un kutusundan çıkan hızlı şarj aletiyle Galaxy Watch'u şarj etmek istiyorum. Acaba o da "Adaptive" midir? Şarj aletini takmaya bir yandan korkuyorum bir yandan da hızlı şarj olsun istiyorum. Sıkıntı çıkar mı acaba?

Konuyu hortlatmış olacağım ama, Xiaomi Mi 9'un kutusundan çıkan hızlı şarj aletiyle Galaxy Watch'u şarj etmek istiyorum. Acaba o da "Adaptive" midir? Şarj aletini takmaya bir yandan korkuyorum bir yandan da hızlı şarj olsun istiyorum. Sıkıntı çıkar mı acaba?
1578088906504.png

Eğer görselde işaretli olduğu gibi çoklu voltaj desteği mevcutsa sorunsuz bir şekilde şarj etmesi lazım. Gear S3'ün kablosuz şarj standı ise zaten 5V 0.7A (700mA) gereksinim duyduğu için 5V 0.7A'i verebilen her türlü adaptör işinizi görecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı