Gears of War 2'yi PC'de emülatör ile oynamak

Gears of War 3 için:

Bu adresten IDM'e tek tek tüm linkleri ekleyin ve aynı anda ve hızlı bir şekilde indirin. Sorunsuz ve hiçbir ayarla uğraşmadan tek tıkla oyunu başlatıp akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Kişisel deneyimimdir.

Kaynak: Gears of War 3 (+Xenia) [Gnarly Repacks] [6.74 GB]

Gears of War 3 için:

Bu adresten IDM'e tek tek tüm linkleri ekleyin ve aynı anda ve hızlı bir şekilde indirin. Sorunsuz ve hiçbir ayarla uğraşmadan tek tıkla oyunu başlatıp akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Kişisel deneyimimdir.

Kaynak: Gears of War 3 (+Xenia) [Gnarly Repacks] [6.74 GB]

Ben xenia emülatörde Gears of War 3'te akıcılık sağlayamayınca Xbox xCloud üzerinden bitirdim oyunu. Bitirmemiş olsaydım deneyebilirdim.

Ben xenia emülatörde Gears of War 3'te akıcılık sağlayamayınca Xbox xCloud üzerinden bitirdim oyunu. Bitirmemiş olsaydım deneyebilirdim.
Başkalarına faydalı olur hocam yine de.

Merhabalar. Sadece Xbox konsoluna özel kalmış olan Gears of War 2 oyununu Xbox 360 emülatörü olan xenia canary ile bilgisayarda oynayabilmek için güzel bir rehber hazırladım. ilgilenen kişilere iyi oyunlar dilerim.

* Emülatörü çalıştırdığım sistem:
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: PowerColor RX 6600.
Anakart: MSI B450M Pro VDH Max.
RAM: 2*8= 16 GB G.Skill 3600 MHz RAM.
+ DualShock 4 oyun kumandası ve DS4Windows kumanda emülatörü.

Xenia linki: https://github.com/xenia-canary/xenia-canary/releases/download/experimental/xenia_canary.zip
Xenia Game patches likin: https://github.com/xenia-canary/game-patches/archive/main.zip

---Rehber---
Yukarıda belirtilen dosyaları indirdikten sonra.
1) Xenia canary arşivini masaüstüne "klasöre çıkart" seçeneğiyle çıkarıyoruz.
2) Xenia Game patches arşivindeki patches klasörünü xenia emülatör klasörüne taşıyoruz.
3) Xenia emülatör klasörüne "portable" adında yeni metin belgesi açıyoruz. Emülatörü açtığımızda bu belge emülatör Config dosyasını oluşturacak.
4) Xenia emülatörü bir kez açıp kapattığımızda "xenia-canary. Config" isimli belge oluşacak. Emülatörü kapatıp bu belge içerisinde ince ayarlar yapmamız gerekecek. Belgeyi açıp aşağıda listede bulunan değerleri bulalım ve değişiklikleri yapıp kaydedip çıkalım.

APU = "xaudio2"
Max_queued_frames = "3"
CPU = "X64"
V-Sync = false

5)
şimdi de oyun için ince ayarlar yapmamız gerekiyor. Bunun için patches klasöründeki "4D53082D - Gears of War 2.patch.toml" isimli dosyayı açıp içerisindeki altta yazan değerleri bulup değiştirelim.

Unlock FPS: true
Black Shading Fix: true
Disable Motion Blur: true
16x Anisotropic Filtering: true
Disable Depth of Field: true

Değerleri değiştirip kaydettikten sonra.
Oyunun arşiv dosyasını masaüstüne çıkartıyoruz. Oyun kumandamızı PC'ye bağlıyoruz ve hazır bekletiyoruz.
Emülatörü açtıktan sonra kalite ayarlarını artırmak için display sekmesinde bulunan "NVIDIA Fast approximate anti aliasing 3.11 - normal quality" yi ve "AMD FidelityFX Super Resolution 1.0" i seçip pencereyi kapatıyoruz. Oyunu açmak içinse "file" sekmesinden "open" ı seçip oyun klasöründeki iso dosyasını seçip oyunu başlatıyoruz. Tam ekran için F11 tuşunu kullanabilirsiniz.
*** Oyunu oynarken yırtılma yaşıyorsanız AMD için geliştirilmiş senkronizasyonu ve NVIDIA için fast Sync'ı açmayı unutmayın.

Sebebini bilemeyeceğim ama "portable" adında yeni metin belgesi açtığımız 4 maddelik adımlarda "xenia-canary. Config" isimli belge oluştuktan sonra xenia açılmıyor. Ayrıca yine sebebini bilemiyorum nedendir (belki versiyon farkı bilemiyorum) display sekmesini göremediğimden bu ayarları da yapamadım. Diğer 5. maddedeki ayarlarda sorun yok. Yalnız dikkat edin burada false yazan ifadeleri true olarak değiştiriyoruz. Değiştireceğiniz ifadeler birkaç satır altta. İndirilmesi istenen shader cache dosyasını da yükledim. Onda da sorun yok. Bu şekilde ayarları kısmen yaptım. Hiç sorun yok. Son derece akıcı ve takılmadan oynatıyor.

Bu arada Gears of War 2 ve birçok emulator oyununu indirebileceğiniz adresi de aşağıda aktarıyorum:

Son düzenleme:
Öncelikle konu için teşekkür ederim. Gears 2 ve 3 oynamak içimde uhde kalmıştı :) Şu an Gears 2 'yi sorunsuz oynuyorum ama Gears 3 denediğimde oyun içinde epey takılma var. Elinizde Gears 3 için patch dosyası ayarları var mı?

Öncelikle konu için teşekkür ederim. Gears 2 ve 3 oynamak içimde UHD'e kalmıştı :) Şu an Gears 2'yi sorunsuz oynuyorum ama Gears 3 denediğimde oyun içinde epey takılma var. Elinizde Gears 3 için patch dosyası ayarları var mı?

Rica ederim. Benim de içimde kalmıştı rehber yapmadan önce. 2'yi kendi rehberimdeki şekilde bitirdim ama 3 epey sorunlu çalışıyor, hiçbir stabilite sağlayamadığım için uğraşmayı bıraktım. 3'ü Game Pass Ultimate hesabımdan xCloud bulut hizmeti üzerinden oynayarak bitirdim. Yukarıdaki mesajlarda bir arkadaş 3'ün akıcı oynandığını belirtiyordu ama denemedim hiç, belki gözatabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belki birinin ihtiyacı olur. Ben bu videodaki ayarlarla oyunu gayet stabil oynayabildim.
Sistemim 11400F/RTX3050

Geri
Yukarı