Geç algılama gibi bir sorunum var

Yaşın daha çok genç. Bu zayıflığının üstüne gidip geliştirebilirsin. "Neden böyle?" diye sormak yerine, "Nasıl daha hızlı tepki verebilirim?" diye düşün.
Oyunlar için de, refleks geliştirici uygulamalar vb. var. Onlarda hem reflekslerini, hem tepki süreni azaltabilirsin.
Şu makale yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Babam bunu yemez. Annem umursamaz bile. Bi ara da ne kadar tam olarak sorun olup olmadığını bilmediğim gerçek hayatta ghosting sorunum vardı. Şuan o kadar olmasa da hala var. Onda da böyle yapmışlardı.
O zaman bir doktor ile görüşmek "ZORUNDA". Öğretmeninize durumu söyleyin ailenize izah etmeye çalışsın.

Aslında bu refleksle alakalı gibi geldi. Algılamanda sorun olduğunu düşünmüyorum. Ben de beceriksizin tekiyim. Ekrana aniden bir şey gelince heyecan yapıyorum çoğunlukla ilk denemede bir şeyi geçemem zaten.

Yaşın daha çok genç. Bu zayıflığının üstüne gidip geliştirebilirsin. "Neden böyle?" diye sormak yerine, "Nasıl daha hızlı tepki verebilirim?" diye düşün.
Oyunlar için de, refleks geliştirici uygulamalar vb. var. Onlarda hem reflekslerini, hem tepki süreni azaltabilirsin.
Şu makale yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
Umarım sağlık ile alakalı bir sıkıntı yoktur. Yoksa refleksimi geliştirebilirim. Fakat sıkıntı gözüm biraz önceden bile görse bedenimin fazla geç tepki vermesi.
Aslında bu refleksle alakalı gibi geldi. Algılamanda sorun olduğunu düşünmüyorum. Ben de beceriksizin tekiyim. Ekrana aniden bir şey gelince heyecan yapıyorum çoğunlukla ilk denemede bir şeyi geçemem zaten.
Aniden olmasına da gerek yok. Çok önceden bile görsem zamanı geldiği zaman yapamıyorum.

Umarım sağlık ile alakalı bir sıkıntı yoktur. Yoksa refleksimi geliştirebilirim. Fakat sıkıntı gözüm biraz önceden bile görse bedenimin fazla geç tepki vermesi.

Aniden olmasına da gerek yok. Çok önceden bile görsem zamanı geldiği zaman yapamıyorum.

Yine refleksler veya heyecan ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

O zaman bir doktor ile görüşmek "ZORUNDA". Öğretmeninize durumu söyleyin ailenize izah etmeye çalışsın.
Öğretmenlerin durumu ortada. Yani ne yapsam bilemiyorum. Zaten babam ile aramı yeni düzeltebildim, hine aramızın bozulmasını istemiyorum. Annem zaten akşama kadar gelemiyor.
Yine refleksler veya heyecan ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
Doğuştan gelen rezalet bir refleksim mi var? En kolay bölümde bile 1000 kere denemem var hine de tam puan alamıyorum. Hatta zorluğu hard yapınca bölümü geçemiyorum bile. Garip değil mi?

Geri
Yukarı