Gece 4 bardak cola içmek zararlı mıdır?

Her şeyi geçtim dişlere olan zararı bile içmemek için geçerli bir sebep. Sırf o dişlerde zamanla bıraktığı siyahlık aklıma geliyor diye ayda yılda 1 defa yemek yanında içerim.

Normal kolada çok fazla şeker bulunuyor. Şekersiz kolanın kanıtlanmış bir zararı yok. Günde 1 litreye kadar içilebilir.
Nasıl yoktur hocam. Şekersiz Cola yani Zero'da aspartam adında tatlandırıcı bir madde vardır bu madde normal şekerden 200 kat daha tatlıdır. Bu maddenin bulunduğu ürünlerde araştırmalar sonucu çeşitli karaciğer rahatsızlıklarına neden olduğu hatta ciddi kullanımda kansere kadar gideceği belirlenmiştir.

Nasıl yoktur hocam. Şekersiz Cola yani Zero'da aspartam adında tatlandırıcı bir madde vardır bu madde normal şekerden 200 kat daha tatlıdır. Bu maddenin bulunduğu ürünlerde araştırmalar sonucu çeşitli karaciğer rahatsızlıklarına neden olduğu hatta ciddi kullanımda kansere kadar gideceği belirlenmiştir.
Kaynak gösterir misin? Yapay tatlandırıcılar vücuda girdikleri şekilde vücuttan atılırlar idrar yoluyla.

4 bardak derken su bardağı şeklinde mi, yoksa büyük kola bardağı mı? Bir kereden bir şey olmaz. Her gün yaparsan uzun vade de sıkıntı oluyor uyku bozukluğu, dikkat dağınıklığı falan artıyor.

İçindeki şeker oranı zaten adamı bitirir. Lise dönemlerinde sabah 5:30 gibi uyanırdım. Aç karnına bir büyük bardak içerdim her gün, kahvaltı niyetine bayağı tok tutuyordu. Tatillerde zaten bilgisayar başında otururken günde 1 şişe, yaz aylarında gün içinde 2. şişeyi de açardım. 1 tane yetmezdi. Su falan içemezdim midem bulanırdı. Sıvı olarak sadece kola içebiliyordum, öyle bir bağımlılık vardı. Ailem harçlığımı kesti, gittim gizlice sağda solda çalıştım. Evde kimse yokken koli koli alıp stok yaptım falan. Benim durumlar çok kötüydü bir türlü frenleyemiyordum kendimi. Sonra kız arkadaşım eğer beni seviyorsan bunu kola içmeyerek ispatla dedi de. Öylelikle şantajla bıraktık. Şimdi tek tük günde 1 bardak.

Yeni konular

Geri
Yukarı