Gece Puro içme alışkanlığından nasıl kurtulunur?

Re Malaka

Decipat
Makaleler
17
Yer
Rome
Benim kötü bir alışkanlığım var. Artık hayatımı etkilemeye başladığını düşünüyorum. Hem fiziksel sağlık, hem de mental olarak yıpratıyor.

Her gece 2-3 sularında puro içmeden duramıyorum. Bir demlik de çay yapıyorum. Ekseriyetle o şekilde balkonda PC başında takılıp sonra uyuyorum.
Fakat tütün bağımlılığı değil. Artık alışkanlık oldu. Sigara ve nargile hiç sevmem.

Bunu yapmadan mutlu olamıyorum, veya uyuyamıyorum gibi hissediyorum. Bu alışkanlığı nasıl atlatırım?
Puro almamayı denedim ama bu sefer de gece 2'de de olsa tanıdık puro satan kişiden gidip alıyorum.
Yerine başka meşgale mi bulmak lazım? Yoksa kendimi zorlamak mı?
Başka alışkanlıklardan kurtulan var mı?

Benim kötü bir alışkanlığım var. Artık hayatımı etkilemeye başladığını düşünüyorum. Hem fiziksel sağlık, hem de mental olarak yıpratıyor.

Her gece 2-3 sularında puro içmeden duramıyorum. Bir demlik de çay yapıyorum. Ekseriyetle o şekilde balkonda PC başında takılıp sonra uyuyorum.
Fakat tütün bağımlılığı değil. Artık alışkanlık oldu. Sigara ve nargile hiç sevmem.

Bunu yapmadan mutlu olamıyorum, veya uyuyamıyorum gibi hissediyorum. Bu alışkanlığı nasıl atlatırım?
Puro almamayı denedim ama bu sefer de gece 2'de de olsa tanıdık puro satan kişiden gidip alıyorum.

Nasıl kurtulunur diye bir şey yok, kurtulmak istersen kurtulursun. Bırakamıyorum değil, bırakmak istemiyorsun. Eğer içmek istemiyorsan, canın istesede içmezsin ve zamanla unutursun zaten. Bunun taktiği veya tekniği yoktur, hepsi kişiye bağlı.

Çerez veya çekirdek yiyebilirsiniz, keyifli oluyor balkonda veya bahçede yanında içecek varsa. En kötü sakız çiğneyin, bir nebze giderir isteğinizi.

Geri
Yukarı