Gece uyurken 1-2 defa kalkmak

Kardeşim sen yine iyi 1-2 defa uyanıyorsun ben uykuya daldıktan 10dk sonra uyanıyorum :D. Psikolojik olarak dardasındır normal çok takılma.

Merhaba ben bu aralar gece uyurken aniden 1 2 defa kalkıp geri uyuyorum. Sebebi nedir?

Geri uyuyabiliyorsun ya çok da takma :D
Şaka bir yana aslında 3 saat olarak bildiğim RAM aralarına denk gidiyorsa muhtemelen çok da problem değildir ancak kesintisiz uyumanın önemi bilinen bir gerçek. Bir uzmana danışman gerekir forumda bunun uzmanının olması zor bir ihtimal.

Bir yerden düşüyormuş gibi mi oluyor?

Ne yalan söyleyeyim mesela bundan 2 gün önce aynı şey oldu orada düşüyormuş gibi hissettim dün gece olandada sadece uyandım bir defa 1 de bir defa 3 de.

İzlediğin filmler psikolojini etkiliyordur.

Film izlemiyorum.

Geri uyuyabiliyorsun ya çok da takma :D
Şaka bir yana aslında 3 saat olarak bildiğim RAM aralarına denk gidiyorsa muhtemelen çok da problem değildir ancak kesintisiz uyumanın önemi bilinen bir gerçek. Bir uzmana danışman gerekir forumda bunun uzmanının olması zor bir ihtimal.

Peki mesela erken uyumakla ilgisi var mı daha çok nedense bunu erken uyuyunca yaşıyorum yorgun olduğumdan sabah çok yoruluyorum.

Ne yalan söyleyeyim mesela bundan 2 gün önce aynı şey oldu orada düşüyormuş gibi hissettim dün gece olandada sadece uyandım bir defa 1 de bir defa 3 de.

Film izlemiyorum.

Peki mesela erken uyumakla ilgisi var mı daha çok nedense bunu erken uyuyunca yaşıyorum yorgun olduğumdan sabah çok yoruluyorum.

Uyanmak, uyumadan önce kendinizi şartlamanıza göre bile değişebilen bir şey. Kendine göre kaç saat uyuman gerektiğini de bulmalısın. Tavsiyem 7 saatin altında, 9 saatin üzerinde uyumamak. Yerinizde olsam deneyeceğim şey uyumadan önce sakinleşmek adına ılık bir duş almak, belli bir süre öncesinde yemek yemeyi ve bir şeyler içmeyi bırakmak, gün içerisinde çok kafein almamak özellikle uyku saatinden 10 saat öncesinde kesmiş olmak, 1-2 saat öncesinden elektronik eşyalardan uzaklaşmak, nabzımı yükseltmeyecek bir aktivite ile zaman öldürüp tüm bunları uyku bölgemden uzak bir yerde yapmak. Sonrasında da yatağa geçip sabaha kadar güzel bir uyku çekeceğimi düşünerek, Justin Agustin'in anlatımını bulabileceğin askeri uyku tekniğini uygulayarak hayaller eşliğinde uyumak olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı