Geceye bir film bırak

Hatred/Wolyn

-Polonya'da gerçekleşen, ikinci dünya savaşı temalı Ukranyalı azınlık tarafından ayraya düşmüş Ortadoks, Katolik çatışmaları. Psikoloji darbesi var iki hafta bir süre arasında etkisinden çıkamıyorsunuz.

Zombiland 1 ve 2 :konu olarakta zombi temasını komik bi açıdan ele alıyor hemde oynayan oyuncular bilindik sayılır

Bourne serisi, Pawn Sacrifice, Hacksaw Ridge, Leon The Professional, The Exorcist (ilk film) ve Heat filmi. Bourne serisi neden James Bond veya John Wick gibi karakterler kadar ünlü olmadığını anlamadığım bir seri. John Wick falan derken saf aksiyon beklemeyin Jason Bourne üst düzey yetkilere sahip olan çok yetenekli bir ajan aksiyon sahneleri çok gerçekçi ve uçuk kaçık bir aksiyon yok tamamen hikayeye ağırlık verilmiş bir aksiyon filmine göre hikayesi gerçekten aşırı kaliteli kesinlikle bu seriye bir şans verin. Pawn Sacrifice ise Tobey Magure'in başrolde oynadığı Bobby Fischer isimli satranç dahisinin hayat öyküsünü anlatan bir film. Biyografi filmi falan demeyin gerçekten çok sürükleyici ve inanır mısınız satranç ile hiç alakası olmayan ben bile satranç maçlarını izlerken gerçekten etkilendim harika bir film. Hacksaw Ridge vicdani bir retçi olan ama askerlik yapmak isteyen bir askerin hikayesini anlatıyor. Film yine gerçek bir hikayeden alıntı. Leon The Professional'ı nasıl anlatsam bilemedim filmi izleyip görün gerçekten çok etkileyici ve hızlı tempolu film izlerken sıkılmazsınız kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. The Exorcist'in ilk filmi ise sinema tarihinde ki en başarılı korku filmlerinde başı çekecek bir yapım. Pazuzu isimli bir iblisin küçük bir kıza musallat olmasını anlatıyor yanlış anlaşılma olmasın öyle klişe cinli filmler gibi değil. Hikaye işlenişi bakımından direkt zirveye oynayacak bir film ve sonuda çok etkileyiciydi. Fazla bir korkutucu sahnesi yok lakin gerilim havasını iyi veriyor. Heat filminin başrollerinde ise Al Pacino ve Robert De Niro var anlatmaya gerek yok fazla. 3 saatlik bir film ve ağır tempolu ilerliyor belirtmekte fayda var. Teğmen Vincent Hanna ve Neil Mccauley isimli profesyonel bir soyguncunun ortak yönlerini anlatan bir film fazla spoiler olmaması için daha fazla detaya girmeyeceğim. Önerdiğim filmlerin hiçbirinin zaman kaybı olmayacağından emin olabilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı