Geceye bir söz bırak

Kadın kitap gibidir ufaklık öyle sade sonunu okuyarak bütün kitabı anlayamazsın. Zaten kadınlarla erkeklerin bir arada olma ihtimali anca romanlarda olur. Teoride mükemmelsindir ama pratikte sıçarsın. Bak bu müzik varya. Ben bu müziği 280 defa dinledim agacım. Çogunda halaydaydım ama şimdi çok uzaktayım. Ben dinlemekten bıktım, onlar evlenmekten bıkmadı yahu... Ne bakıyorsun öyle? Hüzünlü değilim diyorum sana benim mizacım böyle. Bak şarabımda daha bitmedi. Kendisiyle uzun yıllar süren seviyeli bir ilişkimiz var. Ben ona para harcıyorum o benim başımı döndürüyor. Eee ne farkı kaldı kadınlardan? Çaak. Hayat bu ufaklık, şakaya gelmez. 5 dakikada adama türlü türlü kostüm giydiriverir. Farkına bile varamazsın. Üstündeki elbir şeye sen bile inanırsın hemen o oluverirsin. Ben buna üniformanın zehri diyorum. Laf aramızda. Gözlerin kör olur ruhun vucudundan ayrılır. Tanıdıkların sende tanıdıkları hiçbir şeyi göremezler. Ne bakıyorsun öyle ya? Dedim ya hüzünlü değilim benim mizacım böyle. 25 yıldır içiyorum bunu. Ben ona içimi döküyorum o bana içinizdekileri gösteriyor. Ne olmuş yani parayla gözümü açtırdıysam? Onlar gibi kör mü kalsaydım? Mutluluk paylaşmadan olmaz ufaklık içindeki sevgiden herkese bir parça vereceksin. Bazısına az da olsa olur fark etmez. Zarar etmezsin. Hele böyle dört tarafı sularla çevrili bir yerdeysen. En yakın kara parçasına gözlerini kısıp öyle bakıyorsan. O zaman dostuna daha çok dikkat edeceksin. Çünkü sevgi öyle her yerde yaşayamaz. Kurur gider dostunla yüzmesini öğreneceksin yoksa boğulursun kardeşim ya tamam ya tamam bakma öyle hüzünlü değilim mizacım böyle. Doğduğumdan beri buradayım, bak şarabım hala bitmedi. Ben onunla yürüyorum bu yolda oda içimdeki sevgiyi etrafa dağıtıyor. Ne olmuş yani biraz sarhoş olduysak? Zafer sarhoşu değiliz ya. Gitmek cesaret ister ufaklık. Gidecegin yer neresi olursa olsun. Sevdiklerinle arana mesefe girince varış yerinin hiçbir anlamı kalmaz. Vedalaşmakta zor iştir biliyor musun? Oturursun geminin kıçına. Bakarsın sevdiklerine gittikçe ufalırlar ufalırlar kaybolurlar o zaman anlarsın işte vedalaşmak asıl kalana değil gidene koyar. 100 defa söyledim sana hüzünlü değilim, mizacım böyle. Bak şarabımla beraberim. Çocukluğumdan beri hayaller kuruyorum şarabımdan ayrılmadan hem de. Ben şarabımdan ayrılmıyorum. O da bana bunca gidene rağmen hala hayal kurdurtmaya devam ediyor. Ne olmuş yani büyük adam olamadıksa hayallerimizi satmadık ya.

Hiçbir şey olabilir ama her şey olmayabilir.

Fatih616161

Son düzenleme:
Neyzen tevfik der ki.
İç şarabı vur karpuz GO**

Geri
Yukarı