Geçici Çözüm: güncellemeden sonra Armoury Crate açılmama durumu

Evet, dünden beridir giden bir konu var. Armoury Crate 5.0.10.0 versiyonunun güncelleme yaptıktan sonra açıldığında çökme sorunu vardı. Bunun sonraki güncellemeye kadar geçici çözümünü yazacağım, bilmeyenler veya hala çözemeyenler için; eğer çoktan sorunu çözmüşseniz okumanıza gerek yok efendim, ancak ben 5.0.10.0 sürümü ile özellikle kullanmak isteyenlere yazıyorum. Alternatif başka bir çözümünüz de var ise yazın, yazdırın. :)

Aslında çözüm basit, Windows Görüntüleme Ayarları'ndan dili İngilizce yapmak (ben Amerikan İngilizcesi yaptım ancak diğer İngilizceler arasında da fark olmayacaktır). Bu ayarı yaptıktan sonra Windows'un İngilizce çalışmaya başlayacağını unutmayın.

Windows Display Language.png

Ancak şöyle bir durum doğabiliyor: Dili İngilizce yaptıktan sonra klavyenin dili İngilizce olabilir, ayar yapmamış olan kişilerde olacaktır da. Bunun çözümü de Gelişmiş Klavye Ayarları'nda.

Dili İngilizce yaptıktan sonra, Time & Language > Language & Region > Typing > Advanced Keyboard Settings'ten klavye dilini Türkçe Q yaparak bu sorunu da çözebilirsiniz. Sonrasında elinizde 3 şey oluyor: Açılan bir Armoury Crate, İngilizce bir Windows ve yeniden Türkçe Q olmuş bir klavye.

Klavye dili Türkçe Q.png

Bu işlemi ben Windows 11 üzerinden yaptım. Windows 10'da da benzer olacaktır ancak bu işlemin Windows 11'den yapıldığını bilin efendim.

Son düzenleme:
Hocam iyi günler, bende yeni 5.0 güncellemesine geçtim aynı problemi yaşadım ve şükür sizin sayenizde çözdüm. Sorum şu bunu bu hatayı ASUS müşteri hizmetlerine bildirdiniz mi ben yeni öğrendim güncelleme sayesinde sanırım herkes yeni fark ediyor. Hafta içi ASUS ile iletişime geçmeyi planlıyorum.

Evet, dünden beridir giden bir konu var. Armoury Crate 5.0. 10. 0 versiyonunun güncelleme yaptıktan sonra açıldığında çökme sorunu vardı. Bunun sonraki güncellemeye kadar geçici çözümünü yazacağım, bilmeyenler veya hala çözemeyenler için; eğer çoktan sorunu çözmüşseniz okumanıza gerek yok efendim, ancak ben 5.0. 10. 0 sürümü ile özellikle kullanmak isteyenlere yazıyorum. Alternatif başka bir çözümünüz de var ise yazın, yazdırın. :)

Aslında çözüm basit, Windows görüntüleme ayarları'ndan dili İngilizce yapmak (ben Amerikan ingilizcesi yaptım ancak diğer ingilizceler arasında da fark olmayacaktır). Bu ayarı yaptıktan sonra Windows'un İngilizce çalışmaya başlayacağını unutmayın.

Eki Görüntüle 1241948

Ancak şöyle bir durum doğabiliyor: Dili İngilizce yaptıktan sonra klavyenin dili İngilizce olabilir, ayar yapmamış olan kişilerde olacaktır da. Bunun çözümü de gelişmiş klavye ayarları'nda.

Dili İngilizce yaptıktan sonra, time & language > language & region > typing > Advanced keyboard Settings'ten klavye dilini Türkçe Q yaparak bu sorunu da çözebilirsiniz. Sonrasında elinizde 3 şey oluyor: Açılan bir Armoury Crate, İngilizce bir Windows ve yeniden Türkçe Q olmuş bir klavye.

Eki Görüntüle 1241957

Bu işlemi ben Windows 11 üzerinden yaptım. Windows 10'da da benzer olacaktır ancak bu işlemin Windows 11'den yapıldığını bilin efendim.

Hocam iyi günler, ben de yeni 5.0 güncellemesine geçtim aynı problemi yaşadım ve şükür sizin sayenizde çözdüm. Sorum şu bunu bu hatayı ASUS müşteri hizmetlerine bildirdiniz mi ben yeni öğrendim güncelleme sayesinde sanırım herkes yeni fark ediyor. Hafta içi ASUS ile iletişime geçmeyi planlıyorum.

İyi günler, ASUS müşteri hizmetlerine bildirmedim açıkçası; nasıl yapılacağını anlamadığım ve ASUS'un müşteri hizmetleri biraz kötü olduğu için pek de yanaşamadım.

Siz iletişime geçin, ASUS global çaplı bir firma olduğu için belki beklemek zorunda kalabilirsiniz. Yakında güncelleme gelecektir diye tahmin etmekteyim. O zamana kadar İngilizce Windows'tan devam :)

Bu arada rica ederim :)

Son düzenleme:
Ben iletişime geçtiğim başka konular oldu ama bu konuda değil. ASUS Türkiye müşteri hizmetlerinden hiç sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar, ama hafta içi bu konu için kayıt oluşturmak istiyorum. Sizin de aktarmış olduğunuz bu İngilizce olduğunda düzeldiğini belirteceğim. Konu ile alakalı pazartesi yine buraya yazarım enazından başka arkadaşlarda yararlanmış olur, teşekkürler.

İyi günler, ASUS müşteri hizmetlerine bildirmedim açıkçası; nasıl yapılacağını anlamadığım ve ASUS'un müşteri hizmetleri biraz kötü olduğu için pek de yanaşamadım.

Siz iletişime geçin, ASUS global çaplı bir firma olduğu için belki beklemek zorunda kalabilirsiniz. Yakında güncelleme gelecektir diye tahmin etmekteyim. O zamana kadar İngilizce Windows'tan devam :)

Bu arada rica ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı