Geçici dövme vs Kalıcı dövme

BLACKLİG

Kilopat
Yer
Hatay\Antakya
Daha fazla  
Boynuma küçük dövme yaptırmayı düşünüyorum da daha önce hiç yaptırmadım. Geçici mi kalıcı mı olsun karar veremedim. Geçici yaptırsam silindiğin de kötü bir görüntü bırakır mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk dövmemi kulak arkasına yaptırmıştım. Sıkılmadım, pişman olmadım. Yine de ilk dövme bölgesi olarak tehlikeli bir bölge. Sıkılıp, pişman olabilirsiniz. Ben kalıcı dövmeden yanayım. Karar senin...

Geçici dövmenin bir manası yok ilk yıkamadan sonra yarısı silik yamuk yumuk olucak zaten. Kalıcı dövme için bir taktik verebilirim yaptırmayı düşündüğün dövmeyi telefon ve bilgisayarın wallpaper'ı olarak ayarla gözünün görebileceği yerlerde olsun yani o dövme. Daha sonra bir iki hafta öyle kullandıktan sonra eğer o şekilden sıkılmıyorsan yaptırabilirsin ama ilk kalıcı dövmen olucaksa boyundan başlamanı tavsiye etmem.

Dövmesiz vücudumun daha iyi göründüğünü düşündüğüm için hiçbir zaman ikisini de yaptırmadım. Çok özenerek kalıcı dövme yaptıranlar var, özellikle büyük dövmeler de yaptırıyorlar. İlk birkaç ay ya da yıl hoş geçse de sonra pişman olabiliyorlar. Boyun yerine daha uygun yerlerden başlayarak, geçici yaptırabilirsin. Deneyimlerine göre de sonra kalıcı yaptırabilirsin.

Sildirmek, yaptırmaktan daha zor, bu da aklında olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı