Geciken ve yanlış gelen yemek siparişiyle ilgili yasal haklar neler?

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tıkla Gelsin'den yemek sipariş ettim ancak ortalama 30 dakika demesine rağmen tam olarak 1 saat 53 dakikada geldi. Kola ve patates kızartması yanlış geldi. Normalde iade edecektim ama o an aç bir şekilde 2 saat beklediğim için mecburen kabul ettim. Buna benzer sorunlardan bıktım. Yasal olarak bir hakkım var mı? Şikayet edebilir miyim?

Yasal haklar derken nasıl bir şey istiyorsunuz? Siparişi kabul ettiğiniz için herhangi bir hak talep etme durumunda olamayabilirsiniz. Şu an en fazla uygulama üzerinden şikayetinizi dile getirebilirsiniz gibi gözüküyor.
Sanırım arkadaşın sürekli başına geliyor. Ve bir sonraki durum için herhangi bir hakkı var mı onu öğrenmek istiyor.

Yasal haklar derken nasıl bir şey istiyorsunuz? Siparişi kabul ettiğiniz için herhangi bir hak talep etme durumunda olamayabilirsiniz. Şu an en fazla uygulama üzerinden şikayetinizi dile getirebilirsiniz gibi gözüküyor.
Yani demek istediğim şey şu ben aç olduğum için yemek sipariş ediyorum ve yemek taahhüt edilen veya makul bir sürede gelmiyor. Benim yasal hak derken bu tarz firmaların ceza almalarına yönelik bir cezalandırmadan vs bahsediyorum. Şu an bayram tatiline girdik neredeyse, normalden daha az bir yoğunluğun olduğu dönemde bile siparişim geç geliyor. Ben burada işini düzgün yapmayan (artık kurye midir restoran mıdır bilmiyorum) kişilerin yaptırıma uğramasını istiyorum. Restoran evime 20 dakikalık mesafede ve 2 saatte yemek gelmesi hoş bir deneyim değil. Bunu sürekli yaşamak can sıkıcı. Şikayet kaydı bırakıyorum hiçbir dönüş de sağlanmıyor.

Tıkla Gelsin'den yemek sipariş ettim ancak ortalama 30 dakika demesine rağmen tam olarak 1 saat 53 dakikada geldi. Kola ve patates kızartması yanlış geldi. Normalde iade edecektim ama o an aç bir şekilde 2 saat beklediğim için mecburen kabul ettim. Buna benzer sorunlardan bıktım. Yasal olarak bir hakkım var mı? Şikayet edebilir miyim?

Yemeksepetinde geç kalırsa iptal edebiliyorsun çok kullanmadığım için diğer siteleri bilmiyorum, ancak o kadar bekleyip gelince de kabul edip yediysen bir yasal hakkın olacağını sanmıyorum, ancak farklı siteleri veya yakınındaki yerleri arayarak sipariş etmeyi vs deneyebilirsin.

Müşteri hizmetlerini arayın, işi yasala sokmak oldukça gereksiz, hem kendi zamanınızı hem de işyerinin zamanını harcarsınız.
Müşteri hizmetleri, yemeden siparişin fotoğrafını fişi ile beraber attığınız sürece iadenizi yapacaktır muhtemelen.

Kanıtınız yok ise işyerini arayın durumu hiza edin, genelde böyle durumlarda dikkatli davranırlar düşük puan almamak için.

(Kaynak: Getir'de satış yapıyorum)

Geri
Yukarı