Geçmek bilmeyen geniz akıntısı ve atrofik rinit denilen hastalık

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Değerli forum üyeleri,

Başlıkta da belirtdiğim gibi Azerbaycan'da bu hastalık teşhisi koyulmuştur. Atrofik rinit tıpta tedavisi olmayan bir hastalıktır. Alerjim yok aslında ama aerius isimli hapı alırken o akıntı duruyor ama burun boşluğunun arka kısmında beyaz sümükse akıntı olarak sanki nasıl izah etsem bilemiyorum ama şelale gibi de olsa azıcık akıp kalıyor ama akmaya da devam ediyor yani sadece rahatlama amaçlı doktor bu ilacı verdi ve bir de gümüş suyu damlasını gece uyumadan önce her burun deliğine sadece ve sadece 2 damla uygulayıp öyle uyuyacaksın dedi. Bir de gentamicin isimli antibiyotik ampulasını alacaksın ve onun bir ampulasını kırıp sinüs yıkama kitine ekleyeceksin ve bunu 11 gün deneyeceksin dedi. Yani gentamicin ile burun yıkayacaksın ama hafif uygulayarak yıkayacaksın.

Örnek veriyorum bir burun deliğinden sinüs yıkama kiti ile yıkarken su diğer delikten çıkacak ve kafayı öne yaslayarak yapacaksın bu işlemi. Sola ve sağa çevirmeden yıkayacaksın. Neyse o gentamicin en iyi antibiyotik türüdür bilenler bilir zaten Sosyal'de eğer doktor varsa bilir. Bu süreç devam ediyor rahatlatıyor ve aynı zamanda öksürük de var bende ama bu lanet durmak bilmiyor yine de. Doktorum da şunu dedi bu hastalığın gerçekten ama gerçekten tıpta tedavisi yok ama bu 10 yıl sonra mı durur 20 yıl sonra mı durur belki bir hafta sonra belki Türkiye'ye gidersin mesela orada durar bunu net bilemeyiz dedi. Ama emin ol bu bir gün bitecek dedi. Ameliyatlık bir durum da yok maalesef dedi. Keşke sinüs hastalığı olsaydı da ameliyata girip mesela onu temizleyip kurtarsaydık seni dedi.

Gerçekten de gittim en son uzman yani ve en son inandığım da biri. Bundan öte yok yani artık son çarem bu doktordu. D vitamini eksikliğim var açıkçası ama D vitaminini sorduğumda alakası yok dedi. D vitamini de neredeyse bende 13 çıktı kan teşhisleri yaptırırken. Yani yapmadığım şey kalmıyor arkadaşlar. Tuzlu su muzlu su artık her şeyi aklınıza gelecek her şeyi yaptım. Bir çiş kaldı yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı