Geçmeyen bilek ağrısı

Booker_DeWitt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 6 aydır her iki bileğimde de geçmeyen bir ağrı var. Bu süreçte sporu bıraktım ama hala iki bileğimde de ağrı var. Örnek verecek olursam şınav pozisyonundayken iki bileğime de bayağı ağrı vuruyor(şınav pozisyonunda çekmesem bile). Doktor kolajen önermişti onu kullanıyorum 3 haftadır. Ayrıca haftada iki kez D vitamini hapı kullanıyorum. Doktor mr çekmişti görüntüye bakıp ödem var demişti herhangi başka bir şey yok demişti. Bu durumu yaşamış olan var mı aranızda? Gerçekten çok uzun süre oldu ve ağrı şiddeti hala aynı geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yaklaşık 6 aydır her iki bileğimde de geçmeyen bir ağrı var. Bu süreçte sporu bıraktım ama hala iki bileğimde de ağrı var. Örnek verecek olursam şınav pozisyonundayken iki bileğime de bayağı ağrı vuruyor(şınav pozisyonunda çekmesem bile). Doktor kolajen önermişti onu kullanıyorum 3 haftadır. Ayrıca haftada iki kez D vitamini hapı kullanıyorum. Doktor mr çekmişti görüntüye bakıp ödem var demişti herhangi başka bir şey yok demişti. Bu durumu yaşamış olan var mı aranızda? Gerçekten çok uzun süre oldu ve ağrı şiddeti hala aynı geçmiyor.
Bende de her bilek güreşinden sonra oluyor. Çok sıkıntı bir ağrı, herhangi bir ağırlık kaldırmayın ve bekleyin geçmezse tekrar doktora gidin. Bundan başka yapacak bir şey yok galiba.

Bende de her bilek güreşinden sonra oluyor. Çok sıkıntı bir ağrı, herhangi bir ağırlık kaldırmayın ve bekleyin geçmezse tekrar doktora gidin. Bundan başka yapacak bir şey yok galiba.

Evet son 4 aydır hiç spor yapmıyorum. Geçen hafta doktora gitmiştim yukarıda bahsettiklerimi vermişti. Bakalım 1 ay daha bekleyeceğim inşallah düzelir.

Benim başparmak bölgesinde bir çeşit tendon hasarı oluşmuştu, çok hafif bir sızı oluşuyordu zorlayınca, ben de ilerlemesin diye sporu 6 ay kadar bırakmıştım. Şu an iyileşmiş gibi duruyor, tekrar yaşamadım. Bence siz de vücudunuza zaman tanıyın. Tendon ve kıkırdak kanlanan yapılar olmadığı için neredeyse hiç iyileşmez. Bir miktar kendini toparlama imkanı var ama bunun için uzun süre zorlamamak gerekiyor. Belli ki sizin durum benimkinden çok daha ciddi, doktorunuzun tavsiyelerine uyun, spora ara verin, bileklerinizi yormayın.

Konuyu merak edip gelen arkadaşlar için de yazmış olayım, spor yaparken hareketleri olması gerektiği gibi yapın, kullandığınız ağırlıkları abartmayın, sağa sola hava atmak için sağlığınızı hiçe saymayın. Hiç beklemediğiniz bir anda sakatlık yaşar ve sporu bırakmak zorunda kalabilirsiniz, tüm emekleriniz boşa gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı