Geçmeyen ishal

sares111

Centipat
3 gündür ishalim ve herhangi iyileşme belirtisi yok her gün akşama doğru idrarım katılaşıyor ama sonra tekrar eski haline dönüyor 24 saat de şakasız 30 kez tuvalete gidiyorum ve idrarım geldiğin de karnım acayip ağrıyor. Sağlık ocağına gittik ama önemsemediler gibi geçer dediler ben ishalden daha ciddi bir şey olduğunu düşünüyorum son zamanlarda aşırı fazla protein tüketip her gün 1 litre süt içiyordum. Böbreklerime bir şey olduğunu düşünüyorum. Siz doktor değilsiniz ama sizce endişelenmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 gündür ishalim ve herhangi iyileşme belirtisi yok her gün akşama doğru idrarım katılaşıyor ama sonra tekrar eski haline dönüyor 24 saat de şakasız 30 kez tuvalete gidiyorum ve idrarım geldiğin de karnım acayip ağrıyor. Sağlık ocağına gittik ama önemsemediler gibi geçer dediler ben ishalden daha ciddi bir şey olduğunu düşünüyorum son zamanlarda aşırı fazla protein tüketip her gün 1 litre süt içiyordum. Böbreklerime bir şey olduğunu düşünüyorum. Siz doktor değilsiniz ama sizce endişelenmeli miyim?

Fazla proteinden midir bilmiyorum ama aynı durum bende de vardı. Akşamları yerimde duramıyordum. Tuvaletten çıktıktan sonra 5-6 adım atıp geri dönüyordum. Sağlık ocağında önemsememezlik gibi bir durum yaşamadım. Yazdıkları ilaçta derdime derman oldu. Hastaneye gitmenizi şiddetle tavsiye ederim. Karın ağrıları bir süre sonra uykudan kaldıracak kadar ağırlaşıyor.

Muz gibi lifli gıdaları tüketin, kola ve leblebi de fayda gösterebilir.
İshalde çok sıvı kaybettiğiniz için su tüketiminizi arttırın. Günde 3 litreden fazla su için.
Kırmızı et tüketiminizi ve hazır gıda tüketimini azaltmanız fayda gösterir.
Ateş, döküntü, kızarıklık, kanlı dışkılama, pirinç suyu görünümünde dışkılama gibi durumlar yoksa büyük bir problem yok gibi görülüyor.
Dediğim gibi su tüketimin arttırın ve lifli gıdalar tüketin muhtemelen bir basit bir gastroenterit olabilir.
Bir hafta içinde geçmezse dahiliye bölümüne randevu alıp gitmenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı