Geçmişte yaptığım hataları insanlara nasıl unutturabilirim?

Seni nasil buluyorlar?

Cep telefonundan mi? Numarayi engelle.​
Internetten mi? Listenden sil.​
Evine falan mi geliyorlar? Polise git.​
Mektup mu gönderiyorlar?​

Bahsettigin güruhun isleri gücleri yok sanirim :)
Şöyle söyleyeyim, onların bir derdi vardı. Kendi çevrelerinden tanıdıklarıyla benim iletişim kurmamı istememeleri gibi bir durum söz konusu. En son, kavga ettiğim biri vardı mesela 2013 yılından beri tanıdığım birisi. Ve, o şahıs o kastettiğim kişileri hiç tanımıyordu. Son zamanlarda 2013 yılından beri tanıdığım ve kavgalı olduğum kişi, son zamanlarda meyersem beni sevmeyen kitlelerle arkadaş olmuş, ve bu sebeple onların çevresinden biri olmuş sayıldığından, gene suçlu ben oldum. Çok uzun meseleler var diyebilirim. Ayrıca, onları ilgilendirmeyen bir konu olmasına rağmen, bir başkasına verdiğim en ufak rahatsızlık ettiğimde, çok fazla üstüme gelen bir kitleden bahsediyorum ben burada. En son sevmediğim eski arkadaşımın YouTube kanalını şikayet edeceğim, diyerek kendimi rahatlatmıştım bir erkek arkadaşıma. Aslında o erkek arkadaşım da, beni sevmeyen kitleyi destekleyen üyelerden birisiymiş. Zamanında, bana hep; "Benden korkma, bana güven." derdi. Ben o erkek arkadaşımla, 2013 yılından beri tanıdığım ve sevmediğim kişi hakkında "YouTube hesabını şikayet etme" lafını ettiğim için, benim ona dediğim bu şeyi, benden nefret eden kitleye yaymış vs... Zaten sevmediğim kişi 18 yaşında biri ve ağlamış sanmış ki gerçekten YouTube kanalını şikayet edeceğimi düşünmüş... Zaten kanalında 200 abone var ve içerikler kalitesiz, düzensiz ve bu tür kanallarında YouTube algoritması tarafından öne çıkarılamayacağını da çok iyi biliyorum... Ama sırf kız ağladı diye, beni sevmeyen kitle bana çok kötü üstüme geldiler, beni öldürmekten vs. bahsettiler işi o kadar büyüttüler... Ne diyebilirim bilmiyorum. Bu ülkeden gitmek istiyordum hep, aslında sebebi bu tür beni üzen insanlar yüzünden. Sinir hastası olabilirim, ağır psikolojik tedaviye muhtaç bir insan bile olabilirim belki, ama önemli olan benim sorunlarımı anlayıp, ona göre nezakette bulunmaktır. Yanılıyor muyum? Bilmiyorum. Benim daha iyi olmam için, önerileriniz neler?

Onlar seni bulmuyorlardır, muhtemelen aynı sınıfta olduğunuz için, onlarda seninle konuşmadığı için kendini onlara muhtaç hissediyorsun, bu da hep seni buluyorlarmış hissi veriyor. Kendini affetirmeye çalışma, ama pişman olduğunu farkına varmalarını sağla, anlayınca da özür dilersin hata yaptığın kişiden (Kendinden ödünç vererek kendini affetirmeye çalışırsan, gevşeklik gibi anlaşılır). Yaptığın hataya da bağlı.

Onlar seni bulmuyorlardır, muhtemelen aynı sınıfta olduğunuz için, onlarda seninle konuşmadığı için kendini onlara muhtaç hissediyorsun, bu da hep seni buluyorlarmış hissi veriyor. Kendini affetirmeye çalışma, ama pişman olduğunu farkına varmalarını sağla, anlayınca da özür dilersin hata yaptığın kişiden (Kendinden ödünç vererek kendini affetirmeye çalışırsan, gevşeklik gibi anlaşılır). Yaptığın hataya da bağlı.
Hocam ne sınıfından bahsediyorsunuz? Bu bahsettiğim kişiler tamamen sanal ortamdan...
Vallahi hocam en son sesli grupta beni öldürmekten bahsediyorlardı... Babamı çağırmak ve ondan destek almak zorunda kaldım, kendi kendime onlarla olan kavgayı bile çözemedim. Gerisini siz düşünün...
Benim acı çekmemden, üzülmemden resmen zevk alan insanlar bunlar öyle söyliyim... Geçmişte yaptığım birkaç sanal hatalara kızmış olmalarını çok iyi anlasam da, geçmişi artık takmamaları gerektiğini kimbilir kaç bin kere tabiri caizse, bozuk plak gibi tekrar ettim, ama onların hiç umurlarında olmadı... Onlar bana karşı bu kadar sinirliyken bile, bi' ara onlarla nazik olmayı, dost gibi olmayı bile denedim ama olmadı... Birçok kişisel, özel bilgilerim onlar tarafından çalındı ve çalınalı, yıllar oluyor. Tahminimce 2014 yılında çalındı kişisel bilgilerim. Çoğu zaman Technopat Sosyal'e açtığım konular "Ders çalışmakta zorlanıyorum" tarzı konular açıyordum. Çünkü, günlük hayatta aslında benim rahat edemememin en büyük sebebi, onların benim özel ve yayınlanmasını istemediğim içeriklerin, onlar tarafından çalınması ve arşivlenmiş olması. Bu benim gizlilik haklarımı yıllardır ihlal etmekte. İnternette insanlara pek belli etmesem de, psikolojik sorunlarımın artmasındaki en büyük olay, kelebek etkisi olmuştur. Geçmişte ufak bir hata yaptığında, o hata beklenmedik bir şanssızlık sebebiyle büyür, bunu hatayı yapan kişi bile çözemeyebilir. Çok nadir ve kötü bir durum bana çattı diyebilirim. Genellikle sosyal bakından başarısız bir insanımdır fakat onlar da bunu anlamıyorlar. Karşı tarafı çok kolay sinir edebilecek bir insanım işin doğrusu, bunu ailemde bilir. Sosyal konularda kötü olduğum için, karşı tarafla anlaşmakta zorlaşıyor. Hele böyle, ortalama insanlar gibi herşeyi alttan almayan, daha elit ve ciddi takılan genç kitle için tam bir nefret kaynağıyımdır benim gibi insanlar.
Seni nasil buluyorlar?

Cep telefonundan mi? Numarayi engelle.​
Internetten mi? Listenden sil.​
Evine falan mi geliyorlar? Polise git.​
Mektup mu gönderiyorlar?​

Bahsettigin güruhun isleri gücleri yok sanirim :)
Sizin öneriniz nedir?
Kimse benim ruhsal sağlığım için bir öneride bulunamaz mı? :(
Hayatımla ilgili birçok problemi kolayca çözmem için bana burada yardım edebilecek bir kişi bile yok mu? Psikoloji okuyan yok mu içlerinizde?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı