GeForce 210 Sistemi Upgrade Etme

Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Ben yeni işe girdim ve PC'min çok eski olduğuna fark ederek ekran kartı ile RAM'i yükseltmek istiyorum. PC'den pek anlamıyorum. Bütçem 1000 tl. Alınacaklar:
Ekran Kartı(Nvidia olursa iyi olur) Öneri olarak GTx750Ti önerdiler veya gt640
Ram(8gb).

Dediğim gibi PC'den pek anlamıyorum. Şu anki sistem özelliklerim:

Card name: NVIDIA GeForce 210
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 210
Display Memory: 1745 MB
Dedicated Memory: 978 MB
Shared Memory: 766 MB
Current Mode: 1920 x 1080 (32 bit) (60Hz)
Monitor Name: Genel PnP Monitör
Processor: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor (2 CPUs), ~3.0GHz
Memory: 2048MB RAM
Available OS Memory: 2046MB RAM

Athlon X2 250 çok güçlü bir işlemci değil. Bizzat çalıştığım yerde 6 bilgisayarda bu işlemciden var. GTX 650(Tİ yok)'ye bile darboğaz yapıyor. Yani çok güçlü bir ekran kartı alsanda o işlemciyle sağlıklı çalışmayacaktır. Ekran kartını çizim veya modelleme için mi kullanacaksın? Kullanım amacını belirtir misin? Ayrıca kullanacağınız programı da belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz. PSU'yu da belirtiniz.

işlemcinizide upgrade etme zamanı gelmiş. Gtx 750ti aldığınızda işlemciniz ekran kartınızı frenler, bütcenizi biraz daha artırıp şöyle bişey alabilirsiniz.
Ram:Gskill 8Gb Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar 188 tl
Anakart:Asus H81-Plus İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar 243
işlemci:INTEL Core i3-4160 işlemci - inventus 359tl
ekran kartı:Msi Gtx750Ti Twin Frozr Gaming Gddr5 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar 457 tl (üniversite ortaokul veya lise karnesini getirene %10 daha indirim yapılıyor yani 412 tl'ye denk geliyor kart.
toplamda 1202 tl

Arkadaşlar Uyarı almışı o yüzden burdan yazıyorum Sistemi oyun için kullanıcam Psu derken ne kastettiğini tam anlamadım ?

işlemcinizide upgrade etme zamanı gelmiş. Gtx 750ti aldığınızda işlemciniz ekran kartınızı frenler, bütcenizi biraz daha artırıp şöyle bişey alabilirsiniz.
Ram:Gskill 8Gb Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar 188 tl
Anakart:Asus H81-Plus İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar 243
işlemci:INTEL Core i3-4160 işlemci - inventus 359tl
ekran kartı:Msi Gtx750Ti Twin Frozr Gaming Gddr5 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar 457 tl (üniversite ortaokul veya lise karnesini getirene %10 daha indirim yapılıyor yani 412 tl'ye denk geliyor kart.
toplamda 1202 tl
Peki Bu sölediğin sistemle ne gibi oyunları oynayabilirim ? örn:Dota 2 cs BF 3 far cry 3 highdamı mediumdamı ?

Arkadaşlar Uyarı almışı o yüzden burdan yazıyorum Sistemi oyun için kullanıcam Psu derken ne kastettiğini tam anlamadım ?

Peki Bu sölediğin sistemle ne gibi oyunları oynayabilirim ? örn:Dota 2 cs BF 3 far cry 3 highdamı mediumdamı ?
Psu derken güç kaynağından bahsediyor. (power supply) o söylediğin oyunların hepsini oynarsın tabikide.

high ayarlarda gta 5'de minimum 40 fps

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

high ayarlarda bf4'de 50-60 fps

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Daha fazla oyun testi görmek istersen youtube i3 4160 gtx 750ti gaming test yazman yeterli.

Psu derken güç kaynağından bahsediyor. (power supply) o söylediğin oyunların hepsini oynarsın tabikide.

high ayarlarda gta 5'de minimum 40 fps

high ayarlarda bf4'de 50-60 fps

Daha fazla oyun testi görmek istersen youtube i3 4160 gtx 750ti gaming test yazman yeterli.
Kardeş bi arkadaşta böle bi sistem dizdi
Msi Gtx750Ti Twin Frozr Gaming Gddr5 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Asus H61M-Pro İntel H61 Soket 1155 Ddr3 1600Mhz Vga&Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar
Corsair 4Gb Vengeance Lowprofile Ddr3 1600Mhzcl9 Ram - Vatan Bilgisayar
Core i3 4160 Soket 1150 3.6GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Bu nasıl peki ?

Aynı sistem fakat 4 gb ram ve anakat farklı , bütceniz benim söylediğim anakart ve rami alıcak kadar değilse tercih edebilirsiniz. 4 gb ram yeterli olmuyabilir, en azından daha sonra 4 gb daha upgrade etmenizi öneririm.
edit:anakar ile işlemcide uyumlu değil bu arada yeni gördüm.

Aynı sistem fakat 4 gb ram ve anakat farklı , bütceniz benim söylediğim anakart ve rami alıcak kadar değilse tercih edebilirsiniz. 4 gb ram yeterli olmuyabilir, en azından daha sonra 4 gb daha upgrade etmenizi öneririm.
edit:anakar ile işlemcide uyumlu değil bu arada yeni gördüm.
Ne alıcam o zmaan ana karta veya işlemciye
Edit:Beyler Bu olurmu:Msi H81M-P33 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı