GeForce 430.64 sürücü FPS düşme sorunu

ksn

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Oyun icinde GPU kullanimi ve ani FPS dusuleri yasiyordum. Anakart, RAM, PSU, monitorden suphelenip duruyordum. Meger sorun Nvidia surucusunden kaynaklaniyormus. Yeni Nvidia GeForce 430.64 WHQL surucusunu kurdum. Sorun hala devam ediyordu. Ben de DDU ile surumu kaldirarak 419.67 olan driver'i yukleyerek denedim sistemde hicbir sorun sıkıntı yok. Ekran karti olarak MSI RTX 2080 kullaniyorum. Yeni driver surumleri hicbir isime yaramiyor. Benim korkum acaba bu sıkıntıyı sadece ben mi yasiyorum? Sistemde bir sorun olsa eski surumlede calismaz diye kendimi avutuyorum. Oyun icinde DRX ozelligini bille kullanamiyorum. Sanki ekran karti dandik de yetersiz kaliyor gibi takilmalar oluyor. Eski surucu ile hicbir sikinti yok, hersey normal gorunuyor.

Ne yapmam lazim arkadaslar sizce?

Hep eski surumleri mi kullanacagim?

Son düzenleyen: Moderatör:
430.39 sürümünde GTA V girdiğim zaman arada bir görüntü de bozulmalar olmuştu bulanıklaşma filan olmuştu. Sonra 425.31 sürümüne geri döndüm birkaç saat oynamadan sonra görüntü de hiçbir sorun olmadı. Bu sürücüyü yarın test edeceğim hem görüntü problemi olacak mı diye hemde FPS açısından. Sonuçları buraya yazarım.

Nvidia performans düşürmeye erken başlamış herhalde RTX 3000 geliyor.

DDU ile sürücüyü silin Windows Update 430.50 sürücüsünü yükleyecektir muhtemelen, onu kullanın.

430.39 sürümünde GTA V girdiğim zaman arada bir görüntü de bozulmalar olmuştu bulanıklaşma filan olmuştu. Sonra 425.31 sürümüne geri döndüm birkaç saat oynamadan sonra görüntü de hiçbir sorun olmadı. Bu sürücüyü yarın test edeceğim hem görüntü problemi olacak mı diye hemde FPS açısından. Sonuçları buraya yazarım.
Sana zahmet kardeşim. Bekliyorum.
Nvidia performans düşürmeye erken başlamış herhalde RTX 3000 geliyor.

DDU ile sürücüyü silin Windows Update 430.50 sürücüsünü yükleyecektir muhtemelen, onu kullanın.

Sadece 425 lerde sorun yok.

Şuan girdim GTA V ve FİFA 19 da test edebildim. FPS açısından pek bir fark yok FİFA 19 da 10 FPS fazla aldım GTA V de hemen hemen aynı arada bir 3 4 FPS oynama oldu fakat grafik de bozulma sorunu oldu. Daha önce sürüm değişikliklerinde DDU kullanmadım şuan DDU ile kaldırıp tekrar son sürümü kurup test edeceğim gene sorun yaratırsa DDU ile kaldırıp 425.31 geçiş yapacağım. Tekrar test edip durumu güncellerim.
Peki eski sürümler nvdia sitesinde var mı? Yoksa nereden temin edebilirim.
Nvidia sitesinde mevcut eski sürümler.

Son durum GTA V deki grafik bozulması nadirde olsa arada bir oluyor birkaç saniye de düzeliyor çok rahatsız edecek kadar olmuyor ama bazı oyunlarda FPS de artış oldu 10 15 arasında değişebiliyor. Çok garip sizde düşerken bende artıyor oyundan oyuna değişiklik gösteriyor herhalde. O yüzden 425 tekrar yüklemedim. GTA sıkıntısı diğer oyunalarda olmuyor, son olarak Fivem de deneyeceğim yarın bakalım orda olacak mı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı