GeForce 540M FPS Testleri

Her zaman iyi kartları mı inceleyeceğiz? :) Herkes iyi kartlara sahip olamıyor. Bende de Casper'ın laptopu var ve testleri yapayım dedim. İstediğiniz oyun varsa eklemeye çalışırım ama oyun bende yoksa uzun sürebilir.
Testleri 1366x768 çözünürlükte yapıyorum.

1fchhKI.png
2MoCY1J.png
5isiUbK.png
6XXnIVq.png
aAWfT6B.png
c9YBweM.png
pAQudYZ.png
Q0sUhPl.png
qGd59ra.png
r5d6qEI.png
SXQP7Qr.png
TsP62uW.png
xBRz53m.png
xtoehfx.png
ySOjpYz.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam iyi hoş da eskiden isinmiyordu 2 saat ultrada crsis 1 multiplayer oynarken. Donanimda da kotu olan bir sey yok ekran karti disinda ki ekran karti da Crysis 2'yi highta acabilen bir ekran karti. İslemci zaten i7 2630qm ve 8gb de ram var. Termal macundan sonrada ayni sekilde isinmaz insallah.
Zamanla olması normal. Tozlanıyor.

Berke Kan ben fanı çıkarıp temizledim şimdi nerdeyse hiç ses yok ve oyun performansı baya bi arttı. Eskiden GTA IV 1280x720 mediumda 26 fps ile oynarken şimdi 1920x1080 high ayarlarda 30 fps alıyorum

Berke Kan ben fanı çıkarıp temizledim şimdi nerdeyse hiç ses yok ve oyun performansı baya bi arttı. Eskiden GTA IV 1280x720 mediumda 26 fps ile oynarken şimdi 1920x1080 high ayarlarda 30 fps alıyorum
Ben de bir gün temizlemeye düşünüyorum. Performansta bir artış olursa söylerim. Dün gece temizledim fanı ve sonuç inanılmaz. Watch Dogs'ta süper bir performans artışı oldu. Temizlik çok çok önemli. Oyun performanslarına en az 5 FPS ekleyebilirsiniz. Watch Dogs testini düzenleyeceğim müsait bir zamanımda.

Son düzenleme:
Ben de bir gün temizlemeye düşünüyorum. Performansta bir artış olursa söylerim. Dün gece temizledim fanı ve sonuç inanılmaz. Watch Dogs'ta süper bir performans artışı oldu. Temizlik çok çok önemli. Oyun performanslarına en az 5 FPS ekleyebilirsiniz. Watch Dogs testini düzenleyeceğim müsait bir zamanımda.

Hocam nasıl temizleyebiliriz laptopları daha önce hiç yapmadığım bir şey de.

Konu için teşekkürler bende de gt540m var. Packardbell kullanıyorum bu kadar kullanan varsa birkaç sorumu cevaplayabilirsiniz diye düşünüyorum.

-League of Legens oynuyorum başta fps 200 olurken gitgide düşüyor 70 filan oluyor 50 de filan kasmalar başlıyor bunun nedeni ne olabilir?
-Birde dikey senkronizasyonu açtığımda fareyi sağ sol kaydırırken gecikme oluyor yani tam istediğim gibi olmuyor.yukarı ve sag yaparken mesela gecikme oluyor. Kapattığımda düzeliyor.
-Siz nvidianın hangi sürümünü kullanıyorsunuz ve oyun için en iyi ayarlar nelerdir?

Sistemim;
  • i7-2630 qm işlemci
  • 8gb ram(4x2)
  • gt540m ve intel hd graphics 3000
  • win7 x64 ultimate kullanıyorum.

Hocam nasıl temizleyebiliriz laptopları daha önce hiç yapmadığım bir şey de.
Bu video CND soğutması ile benzer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaşımda R7 M265 ekran kartlı Packard Bell laptop var, Fps en düşük ayarlarda bile 20'nin üzerine çıkmıyor. 540M daha mı iyidir, yoksa sizin kapatığınız başka ayarlarda mı var?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı