Çözüldü GeForce 820M "Sürücü Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Schlitar

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
820m
Bende 820M ekran kartı bulunmakta. NVIDIA'nın sitesine giriyorum ve bilgisayarımın özelliklerine göre bu ekran kartının son çıkan sürücüsünü yüklüyorum. Bilgisayarım Windows 8.1 64 Bit ben de onu seçiyorum fakat sürücüyü yüklemeye kalktığımda sürücü Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir deyip hata veriyor nasıl düzeltebilirim acaba?

Ekra26n Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlattaki arama kısmına DxDiag yazıp ekran veya oluşturucu sekmesinin fotoğrafını atabilir misiniz?

Orada 3D Video Denetleyici var, sürücü yüklenmemiş olarak görünen, muhtemelen odur. Yani dahili grafik ile bilgisayarı kullanıyor olabilirsiniz.

Bilgisayara sürücü kurarken harici grafik kartı ile çalıştırıyorsunuz değil mi bilgisayarı?
Eğer dahili grafik ile bilgisayarı çalıştırıp 820M sürücüsünü kurmaya çalışıyorsanız 820M sistem tarafından aşağıdaki gibi görüldüğünden tanınmayacaktır.

Eki Görüntüle 1411880

Bende de 940MX var, şu an dahili grafik kullandığımdan öyle görünüyor aygıt yöneticisinde.

Yazdığın mesaj soruna bir çözüm getirmiyor. Önce Intel sürücüsünü kurmasını gerektiğini neden söylemiyorsun?
Başlattaki arama kısmına DxDiag yazıp ekran veya oluşturucu sekmesinin fotoğrafını atabilir misiniz?

Orada 3D Video Denetleyici var, sürücü yüklenmemiş olarak görünen, muhtemelen odur. Yani dahili grafik ile bilgisayarı kullanıyor olabilirsiniz.
820M olan bir bilgisayarda zaten %99 Intel + NVIDIA var. Önce Intel'i kurması gerek.

Yazdığın mesaj soruna bir çözüm getirmiyor. Önce Intel sürücüsünü kurmasını gerektiğini neden söylemiyorsun?

820M olan bir bilgisayarda zaten %99 Intel + NVIDIA var. Önce Intel'i kurması gerek.

DxDiag'a bakıp ona göre yönlendirme yapacaktım, Intel sürücüsü yüklü olmasa ya da eski sürüm de olsa DxDiag ekranında görünmüyor mu? Oradaki sürüme bakıp ona göre yazmayı düşünüyordum.
Intel Driver Support Assistant'ı kurun madem direk söyler zaten sürücü olup olmadığını.

Ekran böyle işlemci i5 4210U.

Dosya Ekleri

• 887f32ef-bb45-4474-b487-0a0dbf843baf.png
    887f32ef-bb45-4474-b487-0a0dbf843baf.png
    31 KB · Görüntüleme: 24
Ekran böyle işlemci i5 4210U.

Tamam hocam Intel Driver Support Manager adlı Intel'in sürücü yazılımını indirin, bulduğu sürücüleri kurun, özellikle görüntü sürücüsünü. En son 820M'i güncelleyeceksiniz.

Hocam şimdi Intel'i güncellemessem NVIDIA'yı güncelleyemiyor muyum? Eğer öyleyse Windows 10 yaparsam daha yeni Intel driveri indirim NVIDIA'yı da güncelleyebilir miyim (şu anda başka indiremediğim için 372.90 indirdim)?
Hocam şimdi Intel driverini güncellemessem NVIDIA da mı güncellenmiyor? eğer Windows 10 yaparsam yeni Intel driveri indirirsem (tabii varsa) o zaman mı NVIDIA'yı da güncelleyebilirim (şu an tek 372.90 çalıştığı için onu yükledim daha yeni versiyonlar donanım bulunamadı hatası veriyor)

Üstüne yazmış sorry.

Dosya Ekleri

• df7ce2ef-3bb1-40d3-ac00-c4133654a6af.png
    df7ce2ef-3bb1-40d3-ac00-c4133654a6af.png
    37,9 KB · Görüntüleme: 15
  • df7ce2ef-3bb1-40d3-ac00-c4133654a6af.png
    df7ce2ef-3bb1-40d3-ac00-c4133654a6af.png
    37,9 KB · Görüntüleme: 12
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular