GeForce 9400 GT sistem oyunlarda DX 11 hatası veriyor

591245

Centipat
Arkadaşlar merhaba,
NVIDIA GeForce 9400 GT. 1GB. 128 bit ekran kartına sahibim.
BeamNG DX11 istiyor ve DxDiag üzerinden ekran kartım; Direct3D ddı:11.1 yazıyor ve Windows 10 zaten DX 12 destekliyor ama.
Oyun açılışında hata alıyorum ve 11 olduğundan emin olun kartınız 10 yazıyor.

Bu sayfayı cidden seviyorum ama konu başlatma durumlarında acemilik çekiyorum, sayfa biraz teferruatlı gibi. Yanlışım varsa, affola.

Arkadaşlar merhaba,
NVIDIA GeForce 9400 GT. 1GB. 128 bit ekran kartına sahibim.
BeamNG DX11 istiyor ve DxDiag üzerinden ekran kartım; Direct3D ddı:11.1 yazıyor ve Windows 10 zaten DX 12 destekliyor ama.
Oyun açılışında hata alıyorum ve 11 olduğundan emin olun kartınız 10 yazıyor.

Bu sayfayı cidden seviyorum ama konu başlatma durumlarında acemilik çekiyorum, sayfa biraz teferruatlı gibi. Yanlışım varsa, affola.

Hocam baktığıma göre kartınız DX10 destekliyor. Ayrıca gücü çok düşük en az bir R7 240 seviyesinde kart edinseniz güzel olur.

Yani açılsada o kartın BeamNG de oynanabilir bir FPS sağlayabileceğinden emin değilim. Bide bende de aynı karttan var dolabın üstünde duruyor 256mb model diye hatırlıyorum.

Hocam baktığıma göre kartınız DX10 destekliyor. Ayrıca gücü çok düşük en az bir R7 240 seviyesinde kart edinseniz güzel olur.
Çok teşekkür ederim, evet int. üzerinden bakılınca 10 ama bilgisayar üzerinden 11.1 tuhaf. Güç konusunda hiç bir fikrim yoktu, bu fikir için ayrıca teşekkürler.

Yani açılsada o kartın BeamNG de oynanabilir bir FPS sağlayabileceğinden emin değilim. Bide bende de aynı karttan var dolabın üstünde duruyor 256mb model diye hatırlıyorum.

256 MB neyi ifade ediyor bilemiyorum ama güç konusu iyi fikir oldu teşekkür ederim. Sanırım en az 4 GB ekran kartı almalıyım. Malumunuz, Türkiye'de kendi insanı olarak hiç bir şeyi hak eden olmadığımız için, gerilerden gelebiliyoruz. Bi' yerde tek dertlerimiz bunlar olsa.

Kart öneriniz olursa, memnun olurum ?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim, evet int. Üzerinden bakılınca 10 ama bilgisayar üzerinden 11.1 tuhaf. Güç konusunda hiçbir fikrim yoktu, bu fikir için ayrıca teşekkürler.

256 MB neyi ifade ediyor bilemiyorum ama güç konusu iyi fikir oldu teşekkür ederim. Sanırım en az 4 GB ekran kartı almalıyım. Malumunuz, Türkiye'de kendi insanı olarak hiçbir şeyi hak eden olmadığımız için, gerilerden gelebiliyoruz. Bi' yerde tek dertlerimiz bunlar olsa.

Kart öneriniz olursa, memnun olurum?

Ne oynayacağınıza göre değişir. Az güç tüketip çoğu oyunu oynatacak bir kart isterseniz,
RX550 öneririm 50 watt güç tüketiyor. Ucuza almak isterseniz de ikinci elde bayağı satan var.

Teşekkür ederim. İyi geceler.
Pardon bugün 1800 TL GT 1030 (2 gb), 2500 TL'ye 1050 Tİ (4 gb) vardı onlar daha iyi olur mu? Ben en çok bit kısmına takılıydım, yani önemli olarak düşünüyordum.

Dizinde kart öneriniz olursa, sevinirim?

Pardon bugün 1800 TL GT 1030 (2 GB), 2500 TL'ye 1050 Ti (4 GB) vardı onlar daha iyi olur mu? Ben en çok bit kısmına takılıydım, yani önemli olarak düşünüyordum.

Dizinde kart öneriniz olursa, sevinirim?

1050 Ti güzeldir. Kartların PassMark skorlarına bakarsanız kartların güçleri hakkında genel bir bilgi edinebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı