GeForce 940M overclock nasıl yapılır?

BurakDogay

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 Gb DDR3 L Memory
Ekran kartı
Nvidia GeForce 940M 4Gb
Anakart
Acer zoro_sl
İşlemci
İ5 6200U 2.8 GHz
Ekran kartıma overclock yapmak istiyorum MSI Afterburner ile fakat Core voltage ve fan limitleri açık değil. Nasıl açarım? Laptopumun özellikleri i5 6200U 2.8 GHz 8 GB RAM NVIDIA GeForce 940M Razer Cortex kullanıyorum ve Zula oynuyorum Zula'da 100 FPS üstünde alıyorum arada kasıyor ama bunu overclock ile halledebileceğimi söylediler. 130 FPS gibi bir değer almak istiyorum overclock la ya da başka bir şey önerebilir misiniz?

Baştan söyleyeyim laptopa overclock yapmak çok büyük işkence oyunlar aniden kapanmaya başlar, cihazın ömrü kısalır açıkçası gerek olmadıgını düşünüyorum.

Peki ne yapabilirim fps arttırmak için kullanabileceğim bir uygulama yokmu razer cortexden daha etkili ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodakini yapabilirsin.
İslemcinin GHz yukseltebilirsin ve oyun modu veya yuksek performans modunu secebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İslemcinin GHz yukseltebilirsin ve oyun modu veya yuksek performans modunu secebilirsinben.

Ben bunu yaptım zaten hocam başka önerebileceğiniz uygulama vb var mıdır?

İslemcinin GHz yukseltebilirsin ve oyun modu veya yuksek performans modunu secebilirsin.

Öncelikle herkese selam Technopat ailem konu kilit vs benzeri yazılmadığı için konuyu açık olarak gördüğüm için cevaplamak istedim öncelikle videodaki kişi anlatımı güzel fakat mantıklı değil işlemci yapısı gereği levellerine ayrılır level 1 level 2 level 3 diye en büyük bellek miktarı level 1 de bulunur en düşük bellek miktarı en sondaki levelde bulunur ayrıyeten bu işlem sonrası işlemcinin yapısını bozarsın çünkü işlemci gereği kadar bellek ayırırı diğerleri ise uykuda olur ki bu daha mantıklıdır bu çekirdekler uyandırıldığı vakit hangi işlemlerde kullanılacak? Sonrasında elektriksel olarak voltajını arttırırsın yeterli gelmeme ihtimali var ayrıyeten boşta bulunan çekirdeklere sahte bir program varmış gibi gösterilip uyanık tutulduğunda işlemcileri yakabilirsin bu işlemleri aklında bulundur derim ayrıyeten tek bir oyun için bunlar değmez bence saygılarımla.

Geri
Yukarı