GeForce Experience açılmıyor

Ozan003

Femtopat
Daha fazla  
Benim Excalibur G900 RTX 3060 i711800H var. Bu bilgisayar en başta çok sorun çıkardı Windows'un kurulmasından olsun TPM ayarlarına kadar en başta bayağı bir oyun açamamıştım ve bilgisayarın normalden çok düşük performans verdiğini anladım. Casper'a gittik ancak hala performansı olması gerektiği gibi değil. Esas sorun ise benim GeForce Experience uygulaması açılmıyor. Uyarısı ise bu bilgisayarda NVIDIA ekran kartı bulunmuyor tarzı bir uyarı veriyor. Sürücümün güncel olup olmadığını bilmiyorum ve aynı zamanda ekranın RTX 3060 değil de Intel UHD Graphics'e bağlı olduğunu görüyorum. Örnek olarak Casper'ın sitesinde bu bilgisayarın Valorant'ta 280+ FPS vermesi gerektiğini söylüyor ama benimki 90-180 arası değişiyor. Uzun zamandır uğraşıyorum.

Dediğim gibi bilgisayarlar hakkında pek bilgim yok yanlışlıkla bir hata yaparsam geri düzeltebilir miyim? Çok da kurcalamak istemiyorum.

Zaten gpun şu an kullanılmıyorsa bozacağın bir şey olmaz, Control Center'in fotoğrafını atma imkanın var mı? Bir de dediğim gibi driveri tekrar kur.

Dediğim gibi bilgisayarlar hakkında pek bilgim yok yanlışlıkla bir hata yaparsam geri düzeltebilir miyim? Çok da kurcalamak istemiyorum.

Denilen işlemler fazla kurcalamak değil. Elindeki bilgisayarı kullanamıyorsun şu an. Hata ile bozulcak işlem değil bu. Benim de aklıma direk MUX geldi NVIDIA görmüyor ise veya driver hatası. Driver Booster gibi bir şey kurdun mu hiç?

Denilen işlemler fazla kurcalamak değil. Elindeki bilgisayarı kullanamıyorsun şu an. Hata ile bozulcak işlem değil bu. Benim de aklıma direk MUX geldi NVIDIA görmüyor ise veya driver hatası. Driver Booster gibi bir şey kurdun mu hiç?

Bilgisayar ilk geldiğinde TPM 2.0 hatası verdi. Casper'a defalarca götürdük TPM hatası düzelince aygıt yöneticisinde 3060'ın üzerinde ünlem vardı. Bir şekilde ünlem gitti ama hala problem vardı. Casper'a götürdük, yaptık dediler ama bu sefer GeForce Experience tanımadı. Bilgisayara bu konu hakkında hiç ekstra bir şey yüklemedim. RTX 3060'a düzgün çalışıyor diyor ama doğru olduğundan emin değilim.

Bilgisayar ilk geldiğinde TPM 2.0 hatası verdi. Casper'a defalarca götürdük TPM hatası düzelince aygıt yöneticisinde 3060'ın üzerinde ünlem vardı. Bir şekilde ünlem gitti ama hala problem vardı. Casper'a götürdük, yaptık dediler ama bu sefer GeForce Experience tanımadı. Bilgisayara bu konu hakkında hiç ekstra bir şey yüklemedim. RTX 3060'a düzgün çalışıyor diyor ama doğru olduğundan emin değilim.

Oradaki ünlem genelde driver kaynaklı olur. @Artoria Pendragon dediği gibi DDU ile kaldırıp kendiniz driver kurun. Ekstra olarak Control Center'dan fotağraf atar mısın?

Ekran Resmi 2023-03-02 16.21.56.png

Oradaki ünlem genelde driver kaynaklı olur. @Artoria Pendragon dediği gibi DDU ile kaldırıp kendiniz driver kurun. Ekstra olarak Control Center'dan fotağraf atar mısın?

Zaten gpun şu an kullanılmıyorsa bozacağın bir şey olmaz, Control Center'in fotoğrafını atma imkanın var mı? Bir de dediğim gibi driveri tekrar kur.

DDU ile kartın driverini silip yeniden yükle, G900'da MUX olması lazım, Control Center'dan harici GPU moda gecebiliyor musun?
Geforce experienceı açmayı başardım. Ekran kartının driver'ı hangisi? Dediğim gibi bu konu hakkında çok az bilgi biliyorum. Sildikten sonra geri nasıl yükleyeceğim?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1687418

GeForce Experience'ı açmayı başardım. Ekran kartının Driver'ı hangisi? Dediğim gibi bu konu hakkında çok az bilgi biliyorum. Sildikten sonra geri nasıl yükleyeceğim?

Experience açılınca oradan yükleyebilirsin. Muhtemelen yanlış driver yüzünden açılmıyordu.

Experience açılınca oradan yükleyebilirsin. Muhtemelen yanlış driver yüzünden açılmıyordu.

Şimdi yüklemeye çalışıyorum. İndir tuşuna basıyorum, sonuna geliyor, sonra yine indir yazıyor. Bu böyle gidiyor. En son sürüm 497.33 20 Aralık 2021'den kalma sürücü var. Ben en güncelini indirdikten sonra RTX 3060 kullanılmaya başlayacak mı?

Geri
Yukarı