GeForce Experience Kayıt Alırken Cızırtı Sesi

bastila

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, ben herhangi bir kayıt aldığım zaman video boyunca sürekli olarak hiç kesilmeden cızırtı sesi geliyor.
Hani kanalda yayın yokken cızırtı tıslama yapar ya aynı öyle. Herhangi bir ayarı vs. var mı bilen?
Arctis 3 kullanıyorum ve GeForce Experience en güncel sürüm yüklü.

Arkadaşlar, ben herhangi bir kayıt aldığım zaman video boyunca sürekli olarak hiç kesilmeden cızırtı sesi geliyor.
Hani kanalda yayın yokken cızırtı tıslama yapar ya aynı öyle. Herhangi bir ayarı vs. var mı bilen?
Arctis 3 kullanıyorum ve GeForce Experience en güncel sürüm yüklü.
Mikrofon kaynaklı veye ses sürücüsü kaynaklı olabilir. Bende en son sürüm kullanıyorum ama böyle bir sıkıntı hiç olmadı.

Windows üzerinden ses kaydı alıp cıızrtı gelip gelmediğini kontrol eder misiniz?
Evet hocam, normal ses kaydı aldığımda da aynı durumu yaşadım.
Mikrofon kaynaklı veye ses sürücüsü kaynaklı olabilir. Bende en son sürüm kullanıyorum ama böyle bir sıkıntı hiç olmadı.
Sürücülere baktığımda "cihazınız için en iyi sürücüler zaten yüklü" diyor.

Gürültü engelleme özelliğini deneyebilirsiniz.
1601198881383.png

Arkadaşlarıma sordum onlar ile oyun içi veya Discord'da konuşma sırasında sesin çok net geldiğini, cızırtı olmadığını söylediler. Video içinde konuşsamda konuşmasamda geliyor o ses baştan sona.
Gürültü engelleme özelliğini deneyebilirsiniz.
Eki Görüntüle 682514
Hocam Dragon Center mi acaba ? Emin olamadım.

Realtek HD Audio.
Dediğinizi yaptım ve cızırtı kalktı. Teşekkür ederim. Realtek HD Audio yüklü değildi onu yükledim ve gürültü tutmayı seçince oldu.

Çözüldü olarak işaretlenebilir ve arkadaşa en iyi cevabı verebilirsiniz moderatörler. Soru başlığında açmadığım için ben işaretleyemiyorum.
Hocam şu an şunu fark ettim. Realtek'i kurduktan sonra benim sesim çok az çıkıyor. Mikrofonu ağzımın dibine de getirsem eskisi gibi almıyor sesi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı