GeForce Experience kayıt sorunu

xtrax

Kilopat
Daha fazla  
Bir ödevim için ekran kaydı almam gerekiyor. Önceden alt + F9 ile oyun içinde ve dışında, masaüstünde kısaca her türlü kayıt alabiliyordum. Ancak uzun zamandır kullanmamıştım. Şimdi almaya çalıştığımda "bu özellikten yararlanmak için desteklenen bir oyun gereklidir." hatası veriyor ve hiçbir şekilde kayıt almıyor. Bunun çözümü nedir?

Bir ödevim için ekran kaydı almam gerekiyor. Önceden alt + F9 ile oyun içinde ve dışında, masaüstünde kısaca her türlü kayıt alabiliyordum. Ancak uzun zamandır kullanmamıştım. Şimdi almaya çalıştığımda "bu özellikten yararlanmak için desteklenen bir oyun gereklidir." hatası veriyor ve hiçbir şekilde kayıt almıyor. Bunun çözümü nedir?
GeForce Expensive ile sadece oyunlarda kayıt alabiliyorsunuz diye biliyorum. :)

Merhaba dostum, ALT-Z yaptığında ekrana GeForce Experience menüsü geliyor mu? Geliyorsa burada kayıt bölümünde işini çözebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt+Z >> sağ altta çark >> en altta gizlilik ayarları >> masaüstü yakalamayı aç >> Alt Z'den kaydı başlat.

Merhaba dostum, ALT-Z yaptığında ekrana GeForce Experience menüsü geliyor mu? Geliyorsa burada kayıt bölümünde işini çözebilirsin.
O menü geliyor. Ayarlar kısmında Kişisel Gizlilik Kontrolü bölmesi altında masaüstü kayıt ayarı olması lazım. Ancak bende "Kişisel Gizlilik Kontrolü bölmesi" bu ayar yok.
Alt+Z >> sağ altta çark >> en altta gizlilik ayarları >> masaüstü yakalamayı aç >> Alt Z'den kaydı başlat.
Bende bu ayar gözükmüyor. Problem orada.

GeForce Experience'de deneysel güncellemeleri açıp dener misin?
Denedim ancak bir değişim yok. İnternette birkaç yerde masaüstündeyken Nvidia Gpu değil Intel Gpu kullanıldığı için oluyor yazılmış. Sürekli Nvidia Gpu'yu nasıl kullanırım.

Denedim ancak bir değişim yok. İnternette birkaç yerde masaüstündeyken NVIDIA GPU değil Intel GPU kullanıldığı için oluyor yazılmış. Sürekli NVIDIA GPU'yu nasıl kullanırım?

Eğer üreticin izin verdiyse BIOS ayarlarında vardır. Model/Markaya göre kontrol et.
Alternatif olarak Windows + G'de kullanabilirsin bu arada yukarıdaki ayarı yapmak pil ömrünü fazlaca etkileyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı