GeForce Experience Video'da FPS düşmesi

Jackersx

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
1660 Super
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Arkadaşlar selam, ben oyunlardaki kliplerimi anında yeniden oynatma ile alıyorum yalnız iyi hoş da videolar da ki FPS sanırım çok sabit değil. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama şöyle söyleyebilirim, mesela videonun 60FPS olduğunu gözümüzle çok rahat anlayabiliriz akıcılığı hissediyoruz yani izlerken ama bazen FPS sanırım 40'lara falan düşüyor çünkü bazı yerlerdeki akıcılık düşüyor gözümle hissediyorum. Hatta bir klip paylaşacağım bakalım size de öyle gelecek mi? Sorun nedir acaba yardımcı olabilecek bir babayiğit var mı? 60FPS değil gibi böyle 40FPS falanmış gibi.
Özet; GeForce Experience Video'nun FPS düşmesi sorunu.

Arkadaşlar selam, ben oyunlardaki kliplerimi anında yeniden oynatma ile alıyorum yalnız iyi hoş da videolar da ki FPS sanırım çok sabit değil. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama şöyle söyleyebilirim, mesela videonun 60FPS olduğunu gözümüzle çok rahat anlayabiliriz akıcılığı hissediyoruz yani izlerken ama bazen FPS sanırım 40'lara falan düşüyor çünkü bazı yerlerdeki akıcılık düşüyor gözümle hissediyorum. Hatta bir klip paylaşacağım bakalım size de öyle gelecek mi? Sorun nedir acaba yardımcı olabilecek bir babayiğit var mı? 60FPS değil gibi böyle 40FPS falanmış gibi.
Özet; GeForce Experience Video'nun FPS düşmesi sorunu.
FPS yi sabitleyin. 45 sanırım iyi.

FPS yi sabitleyin. 45 sanırım iyi.
Kaça sabitliyim hocam 45 FPS mi?

Uzun araştırmam sonucu videonun değerlerini gösteren bir araç indirdim ve evet dediğim gibi çıktı 60 FPS çektiğim halde droplar yaşanıyor çok ufak ufak bunu nasıl çözerim? Alttaki resimde göreceğiniz üzere en düşük 43 FPS diyor yani Videonun FPS'i sürekli sabit değil demek oluyor ve gerçekten çok kötü bir akıcılık sağlıyor.
1681839144389.png

2-3 Saatlik araştırmam sonucu sorunu çözdüm. Yardım eden/etmeyene teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı