GeForce Experience'da masaüstünde kayıt alınmıyor

ayazchapo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, NVIDIA GeForce RTX 4050 laptop GPU kullanıyorum. GeForce Experience da anında yeniden oynatmayı açtığımda oyun içinde kayıt alıyor ancak masaüstüne geldiğimde veya farklı bir uygulamaya alt+ F10 yaptığımda anında yeniden oynatma özelliğini kullanmak için desteklenen bir oyunda olmanız gerekmektedir hatası alıyorum bunun üzerine forumda yola çıktım ve bulduğum sonuçlar:

Gizlilik ayarlarının aktif edilmesiydi ancak laptop kullandığım için (çoğu laptopta hatta neredeyse hepsinde bu özelliğin aktif olmadığını gördüm): Bu özelliğin aktif edilmesi için öncelikle Intel Iris olan ekran kartını aygıt yöneticinden devre dışı bıraktım ve bilgisayarı yeniden başlattım bunu yaptığım durumda gizlilik ayarları aktif hale geldi ancak bu durumda da tüm uygulamalar kapalı olmasına rağmen yine de alt + F10 yaptığım halde herhangi bir tepki vermiyor sadece fare imcelinin yanında mavi yükleniyor işareti çıkıyor bunun dışında herhangi bir kayıt vb. yapmıyor tekrar alt + F10 yaptığımda yine aynı şekilde herhangi bir hata ile karşılaşılmıyor, herhangi bir işlem gerçekleştirilmiyor (bunu tüm uygulamaları açarak tek tek denedim. Discord, Spotify, Omen Gaming Hub, Opera, Brave vb.) Yine de herhangi bir sonuç elde edemedim. Başına gelmiş olup sorunu çözebilenler var ise sorunun çözümünü yazarlarsa sevinirim.

Not: Driver güncelle, sil tekrar yükle gibi çözümlerle gelmeyin defalarca kez denedim. Driverlar her iki ekran kartının da en güncel durumda. GeForce Experience'ı silip tekrar yükledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopunuzda MUX Switch olmalı. Eğer yoksa bilemiyorum. BIOS'a girerek Intel ekran kartını tamamen kapatmalısınız.

Laptopunuzda MUX Switch olmalı. Eğer yoksa bilemiyorum. BIOS'a girerek Intel ekran kartını tamamen kapatmalısınız.
dediğim gibi intel ekran kartını kapatmak herhangi bir işe yaramıyor. aynı zamanda 144hz özelliğini de tamamen kaybediyor. yani inteli kapatmak gizlilik özelliğinin açılmasını sağlıyor ancak yine de masaüstünde alt + f10 yapıldığında her hangi bir hata, mesaj, bildirim vb. vermiyor videoyu da kaydetmiyor. aynı zamanda çözüm intel i kapatmaksa da olmaması daha iyi çünkü dediğim gibi ekran 144 hz olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı