Geforce GT 520M kext bulamadım

• Konuyu başlatan beko32
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 4B
B

beko32

Ziyaretçi
Ekranda titremeler var. Kurulumda NVDA kext'lerini sildim. Ekran kartını tanıyor ama titremeler var. Nasıl çözebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumda sildiğin Kext'ler oluyor işte aslında GT 520M'i çalıştıran Kext'ler. Neden sildirdiğimizn mantığını kavrayamamışsın. Intel + nVidia varsa silmen gerek.

Şimdi farz edelim senin sistemde de Intel + nVidia var. Bu durumda silmen doğru. Ama sonra gelip GT 520M için Kext bulamadım demen saçma. Çünkü rehberde dedik ki, nVidia'yı kullanmazsın.

Yani açtığın bu konuyu neresinden tutsam elimde kalıyor.

Peki neden sorun yaşıyorsun ? Rehberi iyi izlememişsin. Intel GPU'yu devre sokmalısın. nVidia ile işin yok. Rehberi aç bir daha izle.

Bak işlemcin 2410M imiş. Bu durumda 0x01660003 IGPlatformID uyacaktır.

Recep hocamızın verdiği kodu deneyin. Gene sorun olursa; sistemden Nv ile başlayan ve GeForce ile başlayan sürücüleri silip, sistemi -f komutuyla açın. Ayrıca Clover kullanıyorsanız; Chameleon deneyin.

Nvda kextlerini silmeden kurulum yapmaya çalıştım.IOBluetoothHCIController hatası verdi.NVDA Kextleri silerek Mavericks yükleyebiliyorum.Ekranda titremeler oluyor.Ama ekran kartımı görüyor.Şunu anlamak istiyorum.Ekran kartım optimus değil ve sadece Nvidia ekran kartım var.Mavericks olması önemli değil.Ekran kartımı görecek ise eski Mac sürümlerinide kurabilirim. Gt520m yi görecek bir kurulum yapmak istiyorum.Gt 520 ile kurulum yapan var mıdır?AppleIntelHD kextlerini sildim yine olmadı.

GT520m olan cihazda intel hd onboard vardır büyük ihtimal. Tek kart olduğundan eminseniz, kartın otomatik çalışması gerekirdi (NV kextleri varken).

BIOS üzerinden ikici kart için ayar yoksa ve DSDT, SSDT, speed step vs... gibi işlemler ile kurulum sonrası Nvidia kartını kapatamayacaksan, Hacintosh olayından uzak dur. Başın çok ağrır :ajan:.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı