NVIDIA Geforce 540M Kext ?

mir_as82

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim. Birkaç eksigim kaldi.
1-Nvidia geforce 540m cuda ekran kartimi nasil tanitirim?
2-Kurduğum mac USB olmadan boot edilmiyor bunu nasil duzeltirim? Recep hocanin dediklerini harfiyen yaptim. Ama bir istisna ile, ben iki usb ile sistemimi kurdum. İkisi de takili iken boot ekranini acip, .raw içindeki clover ile devam ederek yaptim. Yani clover içinde clover a girerek yaptim. Acaba SSD deki efi içine hangi clover i atmam gerek. .raw icindekini mi, yoksa laptopu acarken beni boot ekranina getiren clover i mi? Birde clover configurator ile ayar yaparken config dosyasini SSD içindeki efi altina mi kayit etmeliyim?
3-Wireless tanimiyor
4-Laptop kapanırken "CPU halted" uyarisi verip kapaniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Şimdi sitesinden baktım "Optimus™ teknolojisi ile istediğiniz uzun pil ömrünü sunarlar" ibaresi var demekki optimus. Yeni ekran kartı mı almalıyım?
2-Bunu birebir Recep Hocanın videosunu izleyip durdura durdura yaptım. Ben kurulumu 2 usb ile yaptım. .RAW uzantılı dosyayı yazdığım usb sistemimi boot edemedi, bende ikinci bir usb ile boot disk utility programı ile başka bir boot usb yaptım. İkisini aynı anda takınca .RAW içindeki clover direkt ekranıma geldi.
Sadece "Boot disk utility" ile yaptığım usb ile başlatınca şuna benzer(Kastettiğim sadece ekran görüntüsü menuler değil) ekran geldi:
Dropbox - CloverV2.main.png

Ama hem Boot disk utility hemde .RAW dosyasını yüklediğin usb ile başlatınca şuna benzer clover ekranı geldi:
Dropbox - boot loader2.jpg

Sadece .RAW dosyasını yazdığım usb takınca sistemi boot edemedim.
Ben SSD içindeki EFI alanına, .RAW dosyasını yazdığım sistemi kendiliğinden boot edemeyen USB içindeki clover ı attım.

3-Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter
4-Eğer CPU Halted yazması sıkıntı çıkarmıyorsa önemli değil.

Eklemekte fayda var, benim harddiskim de windows kurulu, SSD me ise MAC kurdum. Boot USB si takıp USB içinden "Boot From Mac os x ...." deyince boot ediyorum. Ama boot usb si olmadan, SSD nin içindeki EFI bölümüne attığım clover bir türlü çıkmıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı