GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G İncelemesi

Aldığım grafik kartım olan MSI 1050 Ti ekran kartım hakkında size ufak bir bilgilendirme yazısı yazacağım.

Bugüne kadar, NVIDIA beş adet Pascal grafik işlemcisi piyasaya sürdü. GeForce GTX 1050 serisi, bir şekilde Maxwell GM107'yi temel aldığını hatırlayabileceğiniz GTX 750 serisinin yolunu izliyor. Masaüstü grafikleri için kullanılan en küçük Maxwell GPU'ydu. Şu anda GP107, Pascal serisinin en küçük NVIDIA GPU'su. Gelecekte GP108'i göreceğimizi gösteren hiçbir şey yok, ancak hiç kimse NVIDIA'nın giriş seviyesi segmentte ne kadar olduğunu bilmiyor.

Pascal GP104-400, her biri 128 CUDA çekirdeği barındıran 12 akışlı Çok İşlemcili tam grafik işlemcidir. Bu, tam çipin 768 çekirdeği, 48 Doku Eşleme Birimi ve 32 ROP'u olduğu anlamına gelir.

Şimdi karta bakalım. MSI'ye göre, bu kart hala Twin Frozr VI soğutucusuna sahip. Fark edeceğiniz ilk şey bu kartın boyutudur, bu sürüm GTX1080 / 1070/1060 Twin Frozr VI'dan çok daha küçüktür. GTX 960 oyunun TF5 değerinden bile daha küçük.

BSHNLXDABS71820174033_1050t-2_20170215105741.png

Tabandan geçerek GPU'yu ve iki bellek modülünü (ancak modüllerin yalnızca bir bölümünü) kaplayan bir ısı borusu var.

Soğutucu dört vida ve 3 kabloyla birleştirilir bunları açıklamak gerekirse, biri fanlar için, diğeri led aydınlatmalı oyun logosu ve son olarak soğutucunun sağ tarafındaki kırmızı kanatlar için.

MSI-GTX-1050-Ti-GAMING-X-4G-cooler.jpg
MSI-GTX-1050-Ti-GAMING-X-4G-rear-900x493.jpg

Baskılı devre kartı boş görünüyor, ancak giriş seviyesi grafik kartından beklediğiniz her şeye sahiptir. En önemli kişiselleştirme fazladan 6 kutuplu konektördür. Bildiğimiz gibi, GPU saatini sabit tutmanıza yardımcı olur.

1050tigx-7b.jpg

Biraz da oyun performanslarından bahsedeyim kartı 2 ay önce almıştım ve o zamanlar Playerunknown's battlegrounds oynadığım zaman 60 FPS alıyordum ama oyundaki son optimizasyondan sonra bu rakam 140 çıktı, çözünürlük 1920x1080 ayarlar en düşükte bu bilgiyi de vermem gerektiğini düşünüyorum.

Oyunlarda kasma yapmıyor ancak bazen arkadaşlarım Skype üzerinden ekran paylaşmamı istiyorlar ve paylaştığım zaman FPS'de çok ciddi bir düşüş oluyor hangi oyun diye sorarsanız League of Legends ve CS GO PUBG'de denemedim bile :)

0792426e-997c-4475-9796-cd3e2c588ac2 (1).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Dikkatimi çeken bir durum var. Sanki bir yerlerden kopayala yapıştır yapılmış gibi cümleler var. Google çeviri gibi de olabilir... Kendi anlatımınız "Biraz da oyun performansı... " ile başlayan kısım sanırım. :)

Hayırlı olsun, kablolama çok daha iyi olabilir ve arkadaki fan ters takılmış içeriye değil dışarıya doğru üflemeli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı