Çözüldü GeForce NOW "0xc0F52132" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet Tuğhan

Decapat
Daha fazla  
Artık cidden yeter dediğim "0xc0F52132" hata kodlu 'oturumunuz başlatılamadı' sorunu yüzünden muzdaribim. Böyle bir sorun yaşayıp çözebilen var mı? Sitesinde bu hata kodu yazmıyor, Şikayetvar sitesine yazdığımda destekle görüşün cevabı aldım ama destek botu da bu hata kodunu veya hatayı anlamıyor. Yıllık Superonline ile indirimli aldığım bir servis ama kullanamıyorum. Bazen günde 1 kere açılıyor sonra bir daha hep aynı hata. Modem arayüzünde bunun bir çözümü olabilir mi? Ağ trafiği engelleyici açma/kapama vs. falan tam bilgim yok. Yardımcı olabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• geforce-now-oturum-sorunu-2132-hata-kodu-1_375x180.jpg
    geforce-now-oturum-sorunu-2132-hata-kodu-1_375x180.jpg
    7,6 KB · Görüntüleme: 282
Merhaba arkadaşlar sorunu çözmek tam 1 haftamı aldı benmi sorun 0xc0f52132 hatası ve çözümü aşağıda detaylı yazdım eğer çözüm doğru ise konuyu çözüldü diye işaret aatrsın aga. @Saitama_Hironi
1) ilk önce Windows arama çubuğuna ya da ayarlardan güvenlik duvarı ve ağ koruması giriyoruz.
2) karşınızda sol tarafra 8 tane seçenek olacak oradan güvenlik duvarı ve ağ koruması seçeneğine basın. En baştan 4.cü seçenek.
3)karşınıza aşağıda gördüğünüz ekran gelecek burada kırmızı ile işaretlediğim seçeneğe basın ( bir uygulamaya güvenlik duvarı üzerinden izin ver ) seçeneği.

Eki Görüntüle 1875582

4) aşağıda bulan ekrana geleceksiniz.

Eki Görüntüle 1875584

şimdi burada detaya gireceğiz iyi okuyun!
1) bu ekrana geldiğinizde G harfina basın karşınıza ( geforcenow.exe) çıkına kadar basın.
2) ( geforcenow.exe) çıktığı zaman sağ yukarıda ayarları değiştir yazıyor ona basın. ( aşşağıda resimde gözüküyor)
Eki Görüntüle 1875593
3) bastığınız an artık ayar değişikliği yapabilrsiniz buradan ( geforcenow.exe) seçeneğinin sol kutucukta tik olmadığını görüceksiniz sadece sol kutucuğun üstüne basın ve sağ en aşağıda tamam butonuna basın.
Eki Görüntüle 1875590
4) ve artık uygulama otomatik kendisi kapanacak bundan sonra GeForcenow programına girip oyun oynamak kaldı.

Her hangibi bir sorunda veya takıldığınız yerde beni etiketliyerek bana mesaj atın. Geriş dönüş yapacağım. 😊

@walterpinkman @Saitama_Hironi
cevabı yazdım size zahmet bunu denermisiniz acaba sizde sorunu çözücekmi

diğer bir çözüm yolu ise Download NVIDIA GeForce NOW bu link üzerinden geforce now programını indirin ama eski programı silin sonra indirin. bu site nvidia ait orjinal sitedir, farkı sadece global olması.
Burada arkadaş detaylıca anlatmış. Bunları yaptıktan sonra sorunun çözülmezse zlata1'i etiketleyebilirsin.

@zlata 1 Merhaba, Ge Force now hata kodu çözümünüzü az önce denedim. Güvenlik duvarı ayarları zaten aynıydı işe yaramadı ama verdiğiniz global linkten kurduğumda sorun kayboldu. Aklımda bir soru kaldı sadece: Verdiğiniz global linkten oynarken herhangi anormal fps vs. kaybı yaşar mıyız?

@zlata 1 Merhaba, GeForce NOW hata kodu çözümünüzü az önce denedim. Güvenlik duvarı ayarları zaten aynıydı işe yaramadı ama verdiğiniz global linkten kurduğumda sorun kayboldu. Aklımda bir soru kaldı sadece: Verdiğiniz global linkten oynarken herhangi anormal FPS vs. kaybı yaşar mıyız?

Hayır sıkıntı olmaz. Global ve TR arasında hiçbir fark yok. Sanırsam global olan program güncel olduğu için bu sorun gözükmüyor. FPS vb. Sorunlar görülmez sen yine aynı şekilde TR serverlerine bağlanıyorsun.

Hayır sıkıntı olmaz. Global ve TR arasında hiçbir fark yok. Sanırsam global olan program güncel olduğu için bu sorun gözükmüyor. FPS vb. Sorunlar görülmez sen yine aynı şekilde TR serverlerine bağlanıyorsun.
Teşekkürler 5 gündür bakmadığım her kalmamıştı meğer çözüm basitmiş.

Geri
Yukarı