GeForce NOW Cyberpunk 2077 düşük FPS

Liquido

Kilopat
Daha fazla  
Cyberpunk 2077'yi 60 FPS oynayabilmek için GeForce NOW üyeliği satın aldım. İnternetim Turkcell fiber 100 Mbps. Aboneliği satın aldıktan sonra girdim oyuna ve 45 FPS limit olduğunu gördüm. İnternette biraz araştırınca sunucuda olan bilgisayarların işlemcilerinden dolayı oyunu kaldırmadığını gördüm. Neyse bu şekilde oynarım dedim ama oyunlarda lowa çeksem dahi nasıl bir bilgisayarda oynatıyorlarsa 45 FPS dahi sabit veremiyor sistem. High grafik, RTX kapalı, DLSS performans yapınca bile kurtarmıyor. Bu arada internetle alakalı en ufak bir sıkıntı yok. CTRL+n tuşuna basarak pingimin sabit 18, stream FPS değeri ise yine sabit 60 FPS gözüküyor. Zaten oyun FPS değerlerini Steam sayesinde sol üstte görebiliyorum anlık. Şahsen bu performansdan sonra çok pişman oldum aldığıma. Aynı şekilde Assassin's Creed Odyssey bile 60 FPS oynatamıyor sistem. Witcher 3'te ise Ultrada 80-90 FPS veriyor ama arada drop yiyor oyun. Sadece Control ve Kingdom Come Deliverence oyunlarında sıfır sıkıntı 60 FPS değer aldım. Sizlerde nasıl acaba oyun performans durumları?

Cyberpunk 2077'yi 60 FPS oynayabilmek için GeForce NOW üyeliği satın aldım. İnternetim Turkcell fiber 100 Mbps. Aboneliği satın aldıktan sonra girdim oyuna ve 45 FPS limit olduğunu gördüm. İnternette biraz araştırınca sunucuda olan bilgisayarların işlemcilerinden dolayı oyunu kaldırmadığını gördüm. Neyse bu şekilde oynarım dedim ama oyunlarda lowa çeksem dahi nasıl bir bilgisayarda oynatıyorlarsa 45 FPS dahi sabit veremiyor sistem. High grafik, RTX kapalı, DLSS performans yapınca bile kurtarmıyor. Bu arada internetle alakalı en ufak bir sıkıntı yok. CTRL+n tuşuna basarak pingimin sabit 18, stream FPS değeri ise yine sabit 60 FPS gözüküyor. Zaten oyun FPS değerlerini Steam sayesinde sol üstte görebiliyorum anlık. Şahsen bu performansdan sonra çok pişman oldum aldığıma. Aynı şekilde Assassin's Creed Odyssey bile 60 FPS oynatamıyor sistem. Witcher 3'te ise Ultra'da 80-90 FPS veriyor ama arada drop yiyor oyun. Sadece Control ve Kingdom Come: Deliverance oyunlarında sıfır sıkıntı 60 FPS değer aldım. Sizlerde nasıl acaba oyun performans durumları?

NVIDIA'dan destek almanı tavsiye ederim.

Kanka GFN Cyberpunk'da FPS'yi kısıtladı.
Bir de bende Cyberpunk alacaktımda GeForce NOW'da oynayacaktım hiç mi oynanmaz durumda oyun?

Kanka GFN Cyberpunk'da FPS'yi kısıtladı.
Bir de bende Cyberpunk alacaktımda GeForce NOW'da oynayacaktım hiç mi oynanmaz durumda oyun?
Kendi bilgisayarımda RX480 var. Bence bendeki daha iyi oynatıyor. GeForce NOW da grafik tabii daha iyi gözüküyor ama oyun sürekli drop yiyor 45 FPS sabit veremiyor. Drop yemese yine bir nebze oynanabilir durumda. Yabancı forumlara dahi baktım herkes çöp CPU kullandıkları için oyunu kaldırmadığını söylüyorlar. Ekran kartı olarak bir sıkıntı yok çünkü. 2 farklı bilgisayar ve telefonda denedim hepsinde aynı durum. Hiçbir zaman bağlantı hatası da almadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-11-25-14-08-38-038_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2021-11-25-14-08-38-038_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    34,7 KB · Görüntüleme: 86
İnternette biraz araştırınca sunucuda olan bilgisayarların işlemcilerinden dolayı oyunu kaldırmadığını gördüm.

Kim söylemiş bunu? Benim sistemde 3300X bile kaldırıyor bu oyunu tepesinde 6600 XT olmasına rağmen. Bu adamlar sunucuda ne kullanmış 1200 AF falan mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kim söylemiş bunu? Benim sistemde 3300X bile kaldırıyor bu oyunu tepesinde 6600 XT olmasına rağmen. Bu adamlar sunucuda ne kullanmış 1200 AF falan mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nvidia forumunda konuşulmuş. Detaylı video atmamı isteyen varsa eğer video çekip atabilirim performans durumunu. https://www.nvidia.com/en-us/geforc...rt/46/467657/cyberpunk-2077-locked-at-45-fps/

CTRL + ALT + F6 ile sistem özellikleri çıkar demişler birisi de bunu paylaşmış. E5-2697V2 işlemci varsa doğrudur tekli çekirdek gücü senin 10400F'ten %40 daha düşük örneğin.

Eki Görüntüle 1225237
Buradaki listeye göre en iyisi denk gelmiş ama dediğim gibi yine de 45 fps veremiyor. Sağ üstte yazan stream akış kalitesi onda sıkıntı yok zaten.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (345).png
    Ekran Görüntüsü (345).png
    3,9 MB · Görüntüleme: 117
Buradaki listeye göre en iyisi denk gelmiş ama dediğim gibi yine de 45 fps veremiyor. Sağ üstte yazan stream akış kalitesi onda sıkıntı yok zaten.

Bildiğim kadarıyla bu CC150 tekli çekirdekte iyi bir model yani 8700K'yı tokatlamıştı testlerde bu da Cyberpunk 2077'de hiç kasmadan 1080P'de 80+ FPS taşır diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı