GeForce NOW görüntü bozuluyor

mme

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 9600 GT
Merhaba. GeForce NOW'dan herhangi bir oyuna girince görüntü bozuluyor. Bazen oluyor bazen olmuyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Görüntü bozulmasını aşağıdaki ekte gösterdim.

Dosya Ekleri

• geforcenowhata.jpg
    geforcenowhata.jpg
    167 KB · Görüntüleme: 102
Merhaba. GeForce NOW'dan herhangi bir oyuna girince görüntü bozuluyor. Bazen oluyor bazen olmuyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Görüntü bozulmasını aşağıdaki ekte gösterdim.

Internet bağlantınla alakalı bir sorun olabilir. Oyuna girmeden önce internet hızınla veya kopuklukla ilgili yeterlilik uyarısı veriyor mu GeForce NOW?

VPN açık girince benim de ekranım bu şekilde oluyordu.

İnternet hızınız nedir acaba? Ekstra olarak sadece geforce now da mı oluyor?

Internet bağlantınla alakalı bir sorun olabilir. Oyuna girmeden önce internet hızınla veya kopuklukla ilgili yeterlilik uyarısı veriyor mu GeForce NOW?
Yanıtın için teşekkür ederim internet bağlantım ile alakalı bir uyarı vermiyor.
VPN açık girince benim de ekranım bu şekilde oluyordu.
Yanıtın için teşekkür ederim VPN açık şekilde girmiyorum Türkiye sunucularında oynuyorum.
İnternet hızınız nedir acaba? Ekstra olarak sadece geforce now da mı oluyor?
Yanıtın için teşekkür ederim internet hızımı aşağıdaki resimde belirttim. Bu şekilde ekran bozulması bazen YouTube' de veya sitelerde dizi/film izlerken oluyor.

Dosya Ekleri

• 12530296134.png
    12530296134.png
    47,9 KB · Görüntüleme: 74
İnternet hızınız fazlasıyla yeterli.
Sadece geforce now üzerinde değilde başka sitelerde oluyorsa büyük ihtimalle sebebleri şunlar;
1-Ekran kartı ile alakalı olabilir. Tam olarak detay veremem fakat bir temizlenmesi gerekebilir, veya sorun ekran kartının çıkışında da olabilir. Çiplerinde yada Vramlerinde olabilir. (Sonuçta eski bir kart)
2- Ekran kartına bağlı olan çıkış kablosunda problem olabilir yada ekran kartının kullandığınız çıkışında sıkıntı olabilir.
3- Eğer ki monitöre görüntü verebilmek için dönüştürücü kullanıyorsanız dönüştürücü sıkıntılı olabilir ( VGA to DP bir dönüştürücü kullanıyordum görüntülerde karıncalanma oluyordu kontrol ettiğimde çok ısınmıştı. )
Daha bir çok sebep olabilir, bilgisayarınızın diğer bileşenlerinden dolayı da olabilir. Tam bir nokta atışı yapabilecek kadar profesyonel değilim.
Tavsiyem ; ekran kartını bir temizletip yeni kablo almak ve kullanıyorsanız dönüştürücüyü değiştirmek. Eğer ki hala sorun devam ediyorsa kartı elinizden çıkartıp farklı bir ekran kartı almalısınız. ( GT 730 Gibi) (kullandığınız işlemcinin dahili görüntü çıkışı varsa onu da kullanabilirsiniz)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı