GeForce NOW hafıza yer mi?

İşletim sistemi
Windows 10

FatarBey1967

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
240 SSD
Ekran kartı
GTX 1060 3 GB
İşlemci
İ7 2600
Merhaba geçtiğimiz aylarda 2. el bir bilgisayar aldım. Bilgisayarımda GTX 1060 3 GB ekran kartı bulunmakta ama bende şu anda 50-60 GB boş yer kaldı çünkü SSD hafızası zaten 240 GB. GeForce NOW almayı düşünüyorum eğer alırsam hafıza sorunu yaşamadan istediğim oyunu oynayabilir miyim?
Ya da sizin başka önerileriniz var mı?

Merhaba geçtiğimiz aylarda 2. el bir bilgisayar aldım. Bilgisayarımda GTX 1060 3 GB ekran kartı bulunmakta ama bende şu anda 50-60 GB boş yer kaldı çünkü SSD hafızası zaten 240 GB. GeForce NOW almayı düşünüyorum eğer alırsam hafıza sorunu yaşamadan istediğim oyunu oynayabilir miyim?

Pek yer kaplamaz GeForce NOW yer sorunu yaşamazsın. Fakat merak ettiğim şey hangi oyunları oynayacaksınız böyle bir sistem varken?

God of War, RDR2, Cyberpunk gibi oyunları Ultra, high gibi çözünürlüklerde oynamayacaksanız GeForce NOW sisteminiz için aşırı gereksiz. Çünkü GTX 1060 halen günümüz oyunlarını medium, Low'da rahatça oynatıyor. O paraya SSD alın bence.

Hocam sadece GFN yer kaplıyor. Oyun falan yüklemiyor yani. Sisteminizden oyunun boyutu kadar yer gitmez, sadece GFN'nin boyutu kadar yer gider. Zaten bulut tabanlı olduğu için yememesi lazım.

God of War, RDR2, Cyberpunk gibi oyunları Ultra, high gibi çözünürlüklerde oynamayacaksanız GeForce NOW sisteminiz için aşırı gereksiz. Çünkü GTX 1060 halen günümüz oyunlarını medium, Low'da rahatça oynatıyor. O paraya SSD alın bence.

SSD de çok pahalı hocam, öğrenciyim malum TR koşullarında almam zor ayrıca HDD de yavaş onu da almam.

Yaklaşık 1 GB yer kaplıyor.

Onu anladım ama oyunlarda yer kaplamaz sanırım değil mi?

Hocam sadece GFN yer kaplıyor. Oyun falan yüklemiyor yani. Sisteminizden oyunun boyutu kadar yer gitmez, sadece GFN'nin boyutu kadar yer gider. Zaten bulut tabanlı olduğu için yememesi lazım.

Anladım, o zaman sorun olmaz sanırım. Teşekkür ederim bilgi için.

Turkcell'in rezil servisini kullanmayın. Onun yerine VPN açıp global Geforce Now kullanın her yönden daha iyi. O kadar rezil bir sistem ki 200 sıra bile saatlerce bitmiyor ama ne hikmetse global GFN'de 10 dakika bile sürmüyor 200 sıranın bitmesi. Sıra sayıları %100 fake para verip alman için zorluyorlar seni. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı