GeForce Now internetin tamamını kullanmıyor

ajax

Hectopat
Öncelikle 50 Mbps Kablonet internetim var ve ethernet ile bağlıyım. GeForce Now'ı bu iki ayarda da test ettim. 2. görseli şu an kullanıyorum.

1588311682090.png

1588311702600.png

Görev yöneticisinden seçeneklere tıklıyorum, her zaman üstteye tıklıyorum.
Performans'a geliyorum, pencerede sağ tıklayıp özet görünümü göster diyorum.
Ardından oyuna giriyorum, oynarken görev yöneticisinden etherneti izliyorum.
Örneğin; Wachdogs'da maksimum 33 Mbps internet kullanıyor. Yüksek hızda araç sürerken 13 Mbps'e kadar düşüyor.
Fortnite'da 37 Mbps'ı gördüm maksimum. Fakat arkadaşımın interneti 55 Mbps iken benim bilgisayarımda oynadığımızda 50 Mbps kullanılıyordu.
Oysaki GeForce Now'da ağ testi sonucum bu;

1588312268487.png

Sizden ricam müsait olan varsa benim yaptığım ayarlarda oyun testi yaparak kaç Mbps internet kullanıldığını, internet hızınız ve hangi internet servisini kullandığınız bilgilerini paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Betasından beri GeForce Now kullanıyorum. Ben de Kablonet 50 Mbps paketini kullanıyorum. Aldığımız değerler bile hemen hemen aynı. Ben maksimum 35 Mbps gördüm sürekli bu değer değişiyor bazen oyun içinde 10 Mbps'leri bile gördüğüm oluyor. Tablet, telefon, PC, TV, laptop neredeyse her platformda kullandım. Aldığınız değerler çok normal. İçiniz rahat olsun.

Betasından beri GeForce Now kullanıyorum. Ben de Kablonet 50 Mbps paketini kullanıyorum. Aldığımız değerler bile hemen hemen aynı. Ben maksimum 35 Mbps gördüm sürekli bu değer değişiyor bazen oyun içinde 10 Mbps'leri bile gördüğüm oluyor. Tablet, telefon, PC, TV, laptop neredeyse her platformda kullandım. Aldığınız değerler çok normal. İçiniz rahat olsun.
Kesinlikle aynı değerler. aslında buna sevindim. :)
Fakat ben sorunun Kablonet kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım. Dediğim gibi 50 Mbps internete sahip arkadaşım 45 Mbps'lerde oynuyordu. Aklımda bir kaç çözüm yöntemi var. Müsait olduğumda bunları deneyeceğim. Başarılı olursa buraya yazarım başkaları da faydalansın.

Geri
Yukarı