GeForce Now istikrarsız bağlantı sorunu

Vionex

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
2 Gündür GeForce Now'a girmeye çalışıyorum lakin giremiyorum. Durum şöyle sıra bana geldikten sonra bir müddet bekliyorum ve uPlay veyahut Steam'e girmem isteniyor ancak bu birkaç saniyeliğine oluyor. Ondan sonra görüntü kalitesi aşırı derecede bozuluyor ve sonrasında "istikrarsız bağlantı yüzünden oyun durduruldu." Yazısı geliyor ve kapat tuşundan başka bir şeye basma seçeneğim olmuyor. Bir kere bağlanmayı başardım (Witcher 3) ama onda da ekranın alt kısmında git gel oluyordu sürekli ve görüntü kalitesi yine çok iyi değildi. Ayarlar kısmından dengeli, yarış vs. denedim yine de düzelmedi. (İnternet hızım 48/20Mbps)

int hızı.PNG

GeforceNow.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Geforce now founders üye misiniz? Yoksa 1 saatlik deneme sürümünde mi bu sorunu yaşıyorsunuz. Founders üyeliğine sahibim, ortalama 40Mbit internet bağlantım var ve az önce test ettim gayet sorunsuz beklemeden giriş yapabiliyorum. Sunucu konumu otomatik ve yayın akış kalitesi dengeli seçili durumda. Ayarlarınızı kontrol etmenizde fayda var.

Ayarlardan server değiştirmeyi denedinizmi?
Tabii ki.
Geforce now founders üye misiniz? Yoksa 1 saatlik deneme sürümünde mi bu sorunu yaşıyorsunuz. Founders üyeliğine sahibim, ortalama 40Mbit internet bağlantım var ve az önce test ettim gayet sorunsuz beklemeden giriş yapabiliyorum. Sunucu konumu otomatik ve yayın akış kalitesi dengeli seçili durumda. Ayarlarınızı kontrol etmenizde fayda var.
Maalesef 1 saatlik deneme sürümüne üyeyim ve bunda yaşıyorum sorunu. Şu an serverların boşluğundan galiba beklemeden girebiliyorum ancak durum şu şekilde:
GFN.PNG

Sorun sizden kaynaklı değil, NVIDIA membership altında Free kullanıcıların standart erişime, founders kullanıcıların öncelikli erişime sahip olduğunu belirtmiş. Sunucularda boşluk varsa rahat bağlanırsınız fakat yoğunluk sırasında founders üyelere öncelik tanındığı için bu tip sorunlar yaşamanız kaçınılmaz. Ne yazık ki şu sıralar founders üyelik satışlarını da kapattılar, sanırım aşırı yoğunluk ve kullanıcıların memnuniyetsizliği kaynaklı. Şahsi görüşümü soracak olursanız haftada bir kere girip bir gelişme var mı diye bakıyorum, hala FPS oyunları için yetersiz bir servis. 1080P dediğimiz görüntü tam olarak 1080P kalitesinde değil, ülke şartlarını göz önüne alırsak ortalamanın üzerinde bir internet bağlantısına sahibim fakat uluslararası internet şartlarını göz önüne aldığımızda bu da yetersiz kalıyor. GeForce Now sisteminin daha çok yolu var gibi görünüyor.

Yayın akış kalitesinde Özel'i seçip bit hızını 48mbps yaptım ve kare hızını 30 fps'ye çektim kalanlara dokunmadım. Hemen hemen düzeldi gibi. İlginize teşekkür ederim @AfroTheHun ve @bugzone2.0 :)
St.PNG
Alttaki lekeyi halledemedim ama olsun o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı