GeForce NOW oyunu kaydetmiyor

tunahankb

Femtopat
Daha fazla  
Birkaç hafta önce GeForce NOW üyeliği aldım. Cities Skylines oynuyorum. Bu sabah 6 saat oynadığım oyunu save almayı unutup markete kadar gittim. Geldiğimde belli bir müddet hareketsiz kalınca GeForce NOW otomatik kapatılmış. Neyse sonrasında aklım başıma geldi her 10 dk da bir save aldım. 4 saatin ardından oyunu kapatıp tekrar açtığımda sadece ilk aldığım save karşıma çıktı. Oyun ayarlarından da her seferinde buluta kaydetme seçeneğini seçmeme rağmen 4 saatlik emek çöp oldu. Kayıtları bir şekilde geri getirme şansım var mıdır yoksa komple çöp mü olmuştur. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıtlar konusunda ne olur bilmiyorum. Benzer sorunu bir oyunda yaşamıştım. Oyuna girmeden bazen bulut kaydını soruyor. Orada eşitlenenden devam et demiştim ve tekrar oynadığımda kayıtlar düzelmişti. Ama ilk oynadığım kayıtları kaybetmiştim.

GeForce Now sistemde başka bir şey yapılmasın diye sonradan böyle bir düzene geçti. Önceden oyunu seçerdin ve açınca oyunu indirmesini beklerdin. Şimdi inmiş oyuna ait bir bilgisayara bağlanıyorsun. Sorun şurada Steam hemen açılıp oyunu başlatıyor. Bu sırada bulut kaydını yapamaz veya uyarı verirse sorun yaşıyorsun.

Zaten sistemi açılan oyun gözükecek şekilde ayarlamışlar. Direkt oyunu açmak veya kapatınca sistemden çıkmak yerine, bu tarz kayıt sorunları ve oyunda ayar değiştirince tekrar başlat gibi şeyler için kendimiz GeForce Now'dan çık diyene kadar otomatik çıkmamalı diye düşünüyorum. Başında durmayınca atması yine olsun ama onun da süresi artsın. Belki bir Turkcell çalışanı görür de bu olayı iletir. Gerçi kendim de geri bildirim olarak yazdım.

Birkaç hafta önce GeForce NOW üyeliği aldım. Cities Skylines oynuyorum. Bu sabah 6 saat oynadığım oyunu save almayı unutup markete kadar gittim. Geldiğimde belli bir müddet hareketsiz kalınca GeForce NOW otomatik kapatılmış. Neyse sonrasında aklım başıma geldi her 10 dk da bir save aldım. 4 saatin ardından oyunu kapatıp tekrar açtığımda sadece ilk aldığım save karşıma çıktı. Oyun ayarlarından da her seferinde buluta kaydetme seçeneğini seçmeme rağmen 4 saatlik emek çöp oldu. Kayıtları bir şekilde geri getirme şansım var mıdır yoksa komple çöp mü olmuştur. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Boosteroid kullanıyorum, ayni sorun var eger gider kendimde Alt Tab cekip Steam'den ve Rockstar'dan bulut kaydi acmazsam olmuyor. Her cikip girdigimde ayarlar sifirlaniyor ya.

Kayıtlarını geri getiremezsin. Bulut kaydın açık olmadığı süre boyunca el ile kaydetmen de çare değil bulut üstünden oynadığın için kesinlikle steamin bulut kaydını kullanman gerekiyor.

Geri
Yukarı